Mistrovství Evropy tramvajových řidičů vyhrála Budapešť. Praha na 17. místě

Mistrovství Evropy nemají jen tradiční sporty, ale také řidiči tramvají. Letos se sjeli „tramvajáci“ do Berlína, kde se na konci dubna uskutečnil letošní ročník soutěže European Tramdriver Championship. Zapojilo se celkem 27 týmů z 17 evropských států.

Týmy soutěží v pěti disciplínách. Přesné zastavení, zastavení před překážkou, jízda předepsanou rychlostí se skrytým tachometrem, či tzn. tramvajový bowling.

The preparations for the 5th TRAM-EM are in full swing. The teams are currently familiarizing themselves with the Berlin…

Zveřejnil(a) Tram-EM European Tramdriver Championship dne 22. duben 2016

Letošní mistrovství Evropy vyhráli řidiči tramvají z Budapešti. Na druhém místě se umístilo Lipsko a bronzová příčka patřila Lyonu. Tým pražských „tramvajáků“, který reprezentoval Miloš Kejzlar a Karolína Rottová (na fotografii), se umístil v druhé polovině tabulky na 17. místě. Prahu tak předstihla i Ostrava s 14. místem.