Dopravní podnik Ostrava hlásí rekord v platbách platební kartou

Dopravní podnik Ostrava (DPO) může rok po zavedení možností platby bezkontaktní platební kartou přímo ve vozidle slavit rekord. Dne 20. července 2017 si „píplo“ jízdenku 14 318 cestujících platební kartou a celkový prodej elektronických jízdenek se vyšplhal na 18 362 kusů.

Dosavadní rekord byl z července předešlého roku, kdy se pomocí platebních karet odbavilo 8 174 cestujících. Rekordní prodeje jsou důsledkem vysoké návštěvnosti festivalu Colours of Ostrava, jehož návštěvníci přijíždějí do Ostravy z různých koutů České republiky i celé Evropy. Vysoká čísla potvrzují, že odbavení platební kartou je rychlé, jednoduché a snadno dostupné pro všechny cestující, bez toho aniž by si museli lámat hlavu nad tím, jakou jízdenku si pořídit.

Denně si elektronickou jízdenku zakoupí v průměru více než 6 tisíc cestujících a obliba tohoto způsobu odbavení rapidně stoupá. Naproti tomu pomalu začíná ustupovat obliba SMS jízdenek i krátkodobých papírových jízdenek. Do konce letošního roku chce DPO cestujícím navíc umožnit zakoupit pomocí platební karty také jízdenku pro další spolucestující či zavazadlo nebo si ke své platební kartě pořídit dlouhodobou jízdenku. Těmito kroky bude dosažena dříve deklarovaná komplexnost celého systému, který je prozatím v ČR stále unikátní.

Zdroj: TZ DPO

Ondřej Matěj Hrubeš

šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz, který se zajímá o MHD už od dob mateřské školky a procestoval přes 160 měst s městskou dopravou