Registrujte se do 10. ročníku cestovatelského závodu Křížem krážem

Jubilejní 10. ročník největší cestovatelské železniční akce Křížem Krážem proběhne již v sobotu 23. září 2017. Desítky týmů budou po dobu 24 hodin soutěžit o co nejvíce ujetých kilometrů a o maximum bodů získaných za bonusové stanice, tajná místa a speciální soutěžní úkoly.

S úderem půlnoci se na svou trasu vydají desítky dvou až pětičlenných týmů z mnoha koutů republiky. Noční expresy tak opět po roce nebývale ožijí a budou plné účastníků, kterým cestování přináší radost. Za celý den a noc se budou týmy snažit urazit vlakem co nejvíce kilometrů a zároveň získat cenné body za osídlení předem stanovených bonusových stanic, objevení tajných míst, za návštěvu kulturních a turistických zajímavostí a splnění speciálních soutěžních úkolů. Týmy, které v tomto náročném závodě zvolí nejlepší taktiku, získají hodnotné ceny od Českých drah a dalších partnerů akce.

„K cestovatelské akci Křížem Krážem se každoročně připojují stovky účastníků, kteří chtějí prožít den naplno – navštívit zajímavá místa, poznat nové přátele, zažít trochu adrenalinu a dobře se pobavit,“ říká Michael Cestr, hlavní koordinátor akce. A dodává: „Za devět ročníků akce všechny týmy dohromady nacestovaly 600 000 kilometrů a přitom navštívily stovky pozoruhodných míst.“

Cestovatelská soutěž Křížem Krážem je otevřena skautům, studentům, rodinám s dětmi, železničním nadšencům i dalším zájemcům z řad veřejnosti. Pro účast na akci stačí přihlásit svůj tým na webových stránkách www.krizemkrazem.net (registrace je možná jen do čtvrtka 21.9. 23:59).

. Týmy budou cestovat na Skupinovou víkendovou jízdenku Českých drah, která pouze v tento den platí až pro pět osob bez ohledu na věk.

Ondřej Matěj Hrubeš

Kluk, co se od dětství zajímá o dopravu, procestoval přes 180 měst s městskou dopravou, založil dopravní magazín MHD86.cz, natáčí Dopravní podcast a byl zvolen radním pro dopravu v městské části Praha 6.