Pražští radní opět nerozhodli o tunelbusech

Rada hl. m. Prahy měla na svém jednání 30. 1. 2018 bod projednávající zavedení expresní autobusové linky Strahovským tunelem. Tunelbus by zkrátil cestování z Anděla do Dejvic o několik minut zvlášť v době, kdy probíhá tramvajová výluka přes Malou Stranu a na Andělu je uzavřený vstup do metra. 


Rada složená z politických stan a hnutí ANO 2011, ČSSD, Zelení, KDU-ČSL, STAN ani tentokrát nebyla schopná se na tunelbusu domluvit. Tisk byl nakonec z Rady stažen. Podobně se zachovali radní už v říjnu a listopadu 2017. Tehdy argumentovali, že musí možné trasy detailněji prověřit.
Na podzim byly představeny tři možné trasy, které by spojily Prahu 5 a Prahu 6. První počítala s linkou 126 v trase Hradčanská – Anděl – Na Knížecí. Druhá byla obdobná, jen začínala na Dejvické, odkud vyjížděla na Anděl. Třetí varianta představovala prodloužení stávající linky 147 ze Suchdola přes Dejvickou a Anděl do obratiště Na Knížecí. Podrobně jste se o tom mohli dočíst v říjnu 2017 na stránkách MHD86.cz.

V době, kdy se Praha rozpadá, přichází jeden průšvih za druhým je podivuhodné, že se nesnaží primátorka Adriana Krnáčová a radní pro dopravu Petr Dolínek blýsknout nějakým pozitivním krokem, po kterém delší dobu Pražané volají. V případě výluky tramvají přes Malou Stranu, uzavřením výstupu z metra na Anděl a s uzavřením Libeňského mostu se tunelbusy doslova nabízejí. Rozhádaná Rada hl. m. Prahy současné dopravní situaci rozhodně neprospívá.

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz, který se zajímá o MHD už od dob mateřské školky a procestoval přes 160 měst s městskou dopravou