Muzeum MHD zahájí svou 26. sezonu. DPP vypraví i Velikonoční tramvaj

Již v tento pátek 30. března 2018 se letos premiérově otevřou veřejnosti brány Muzea MHD ve Střešovicích. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dále pro své příznivce připravil na tento den hned několik speciálních jízd muzejními vozy. Od Velkého pátku až do Velikonočního pondělí se mohou také Pražané a návštěvníci hlavního města Prahy svézt na lince č. 1 tzv. Velikonoční tramvají.


V akci budou historické autobusy Škoda 706 RO, Jelcz 272, Karosa ŠM 11 a Karosa B 731, jezdící v trase Vozovna Střešovice – Špejchar a zpět. Pro zájemce bude vypravena i oblíbená tramvaj KT8D5, která pojede okružní jízdu v trase Vozovna Střešovice – Hradčanská – Pražský hrad – Pohořelec – Hládkov – Vozovna Střešovice.

Jízdné pro tyto vozy je shodné, a to 40 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti do 15 let. Jízdenky bude možné zakoupit v pokladně muzea, do kterého bude návštěvníkům umožněn vstup v pátek 30. března zdarma. Kromě historických jízd si budou moci přítomní na pokladně muzea zakoupit i různé propagační předměty.

Zleva: Škoda 706 RO, Jelcz 272, Karosa ŠM 11 a Karosa B 731 (Foto: DPP – Petr Hejna)Do provozu se se zahájením muzejní sezóny vrací i historická linka č. 41. V pravidelné trase linky č. 41 se letos chystá větší množství traťových oprav, což by pro linku č. 41 znamenalo, že po nemalou část víkendů by jezdila po výlukové trase, a proto bylo pro letošní rok zvoleno dopravní řešení s možností jiných atraktivních pohledů na historické jádro města a Hrad, než nabízí tradiční trasa. Bližší informace o jejím provozu jsou k dispozici na webu DPP.

> Jízdní řády historických vozidel <

Po vánočně vyzdobené tramvaji, která na sklonku minulého a na počátku letošního roku těšila cestující na lince č. 9, si tak mohou zájemci nyní počkat na linku č. 1, pořadí 2, která bude jezdit v trase Sídliště Petřiny – Vltavská – Palmovka – Spojovací a zpět. Tato tramvaj prostřednictvím polepů a vizuálů připomene cestujícím nejznámější velikonoční symboly, zvyky či dávný i současný význam křesťanských svátků s pohyblivým datem. Ve Velikonoční tramvaji bude platit standardní jízdné jako na ostatních běžných linkách.

Foto: DPP

Zdroj: TZ DPP

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

Kluk, co se od dětství zajímá o dopravu, procestoval přes 180 měst s městskou dopravou, založil dopravní magazín MHD86.cz, natáčí Dopravní podcast a byl zvolen radním pro dopravu v městské části Praha 6.