Brno rozšiřuje službu Senior bus o další vozidlo

Služba Senior bus, kterou provozuje Dopravní podnik města Brna a Odbor sociální péče Magistrátu města Brna, se rozšiřuje. Od 2. července 2018 ji začne zajišťovat v pořadí již čtvrtý vůz. Důvodem je vysoká poptávka ze strany zákazníků.


„Senior bus v rámci městské hromadné dopravy ulehčuje seniorům jejich každodenní život a napomáhá vytvářet podmínky k tomu, aby v Brně mohli žít důstojně. Právě to je dlouhodobý cíl vedení města, “ sdělil 1. náměstek primátora Petr Hladík. Služba, která je určena pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a seniory starší 70 let s trvalým bydlištěm ve městě Brně, funguje od června 2016. „Od té doby ji využilo celkem 2 346 klientů, s nimiž jsme uskutečnili téměř 12 500 jízd a najeli přes 176 tisíc kilometrů. Je patrné, že je tato služba v rámci městské hromadné dopravy ve velké oblibě. I přes vysoké číslo přepravených osob jsme museli až 15 % požadavků odmítat. Právě z toho důvodu vznikla myšlenka na pořízení dalšího vozu,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.Služba je poskytována pouze na území města Brna, kdy v ranních hodinách převažují cesty k lékaři a na úřady, večer cesty za kulturou. Za volantem čtyř vozů se nově bude střídat 15 řidičů dopravního podniku, kteří museli složit zkoušky z místopisu. Další pracovníci DPMB přijímají objednávky a rezervace jízd. Denně vyřídí i 100 telefonátů.

Služba Senior bus je zajišťována v pracovních dnech, o víkendech a státem uznávaných svátcích vždy od 6:00 – 22:00 hodin. Službu si zájemci objednávají na telefonním čísle 731 518 348, a to minimálně jeden pracovní den dopředu, od 7:00 – 15:00 hodin. Zpoplatněna je jednotnou částkou ve výši 50 korun. Doprovázející osoba má cestu zdarma.

Zdroj: TZ DPMB

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.