Wi-Fi v ústeckých trolejbusech a autobusech

Z pověření vedení města nabídl Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. cestujícím od 4. června 2018 bezplatné připojení k internetu nebo-li Free-WIFI. Zařízení bylo nainstalováno do dvaceti autobusů, dvaceti trolejbusů a na čtrnáct zastávek MHD v centru města.


Do dnešního dne byla bezplatným připojením k internetu vybavena pouze dvě vozidla městské hromadné dopravy, a to jeden autobus a jeden trolejbus. ,,Věříme, že navýšením počtu míst s bezplatným připojením k internetu se zvýší komfort cestující veřejnosti při cestování MHD nebo čekání na svůj pravidelný spoj. Cestou do práce nebo do školy si budou moci cestující vyřídit svou e-mailovou korespondenci, přečíst si aktuální zprávy nebo se podívat na předpověď počasí. Mladí tuto službu určitě ocení pro využití na sociálních sítí. Připojení bude také umožňovat přímý vstup na webový portál www.dpmul.cz , kde se mohou cestující dozvědět aktuální novinky z dění v Dopravním podniku města Ústí nad Labem a.s., informace o dopravních omezeních nebo si na vyhledávači spojení najít informace o odjezdech. Samozřejmostí bude možnost navštívit facebookové stránky DPmÚL“, uvedl Ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel společnosti.


Vozidla městské hromadné dopravy vybavená Free-WIFI budou nasazována téměř na všechny linky MHD, a tak se s nimi budou moci cestující setkávat na všech periferiích města Ústí nad Labem a přilehlého okolí.

Free-WIFI instalována na zastávkách MHD jsou situována pouze v centru města. Konkrétně v zastávkách Mírové náměstí, Revoluční, Hlavní nádraží, Divadlo, Hraničář a Malá Hradební.

A jak vozidla a zastávky vybaveny bezplatným připojením k internetu cestující poznají? Každé vozidlo bude z vnější strany, v oblasti dveří a uvnitř vozu opatřeno samolepkou Free-WIFI, v modro-červeno-bílém provedení. Stejnými samolepkami pak budou označeny i označníky na zmíněných zastávkách MHD.

Zdroj: TZ DPmÚL

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.