Zas tak složité to není… Kampaň DPMB má nově i video formát

DPMB pokračuje v úspěšné informační kampani. Jejím cílem je pomocí krátkých videí ukázat a připomenout cestujícím ve vozech MHD pravidla správného a slušného chování. S kampaní se lidé mohou setkat převážně v tramvajích a na sociálních sítích dopravního podniku.


DPMB navazuje na úspěšnou informační kampaň z roku 2016 s názvem Zas tak složité to není…, která měla za cíl zábavnou a zajímavou formou připomenout přepravní podmínky a základní pravidla slušného chování. K 32 tématům nově přibyla další nebo byl jejich obsah obměněn. „Navíc jsme celou kampaň posunuli dál a od klasických letáků přešli k animovaným videím. Cíl je však pořád stejný, opět se snažíme zábavným a zajímavým obsahem naše cestující tak trochu vychovávat,“ poznamenal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.Vtipná videa, která se budou postupně objevovat v obrazovkách tramvají, jsou doplněna anglickým i českým textem. Každých čtrnáct dní se mohou cestující těšit na nový třicetivteřinový spot. Zároveň budou k jednotlivým tématům zveřejňovány další doplňující informace právě na sociálních sítích podniku.

Současně byl rozšířen i počet původních vizuálů, a to o obrázky, které se týkají například šíření bacilů ve vozech MHD nebo upozornění na otvírání oken, pokud je ve voze zapnutá klimatizace. Všechny vizuály následně vyjdou ve speciální souhrnné brožuře.

Zdroj: DBMB

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.