DPP má nového ředitele bez transparentního výběru

Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) 20. 12. 2018 na svém mimořádném zasedání zvolilo nového předsedu představenstva Petra Witowského, jemuž byla svěřena pozice generálního ředitele DPP, a to od 20. 12. 2018. Dále došlo k rozdělení odborných působností v rámci představenstva, kdy nového člena představenstva Filipa Tuláka představenstvo pověřilo vykonáváním pozice investičního ředitele DPP a Jana Šurovského pozicí technického ředitele. Nahradili tak Martina Gillara a Tomáše Kaase a zaplnili jedno dosud neobsazené místo v představenstvu. Jiří Špička, personální ředitel DPP a Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP zůstávají nadále členy představenstva.


„Věřím, že pod vedením Petra Witowského dojde k významnému rozvoji Dopravního podniku. Stojí před ním důležité úkoly, především se musíme zaměřit na stavbu tolik očekávané trasy metra D, na nové tramvajové tratě a obnovu vozového parku,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek pražského primátora pro dopravu a nově zvolený předseda dozorčí rady DPP a dále uvedl: „Potřebujeme v čele společnosti zkušeného top manažera s ekonomickým vzděláním. To je důvod, proč jsme vybrali Petra Witowského. Jsem přesvědčen, že ve své nové funkci uspěje a dokáže v DPP najít finanční rezervy a vloží je do klíčových projektů, “ vysvětluje Adam Scheinherr s tím, že má jeho plnou důvěru.

„Zarážející na volbě nového ředitele dopravní podniku je jeho provedení. Ač Piráti šli do voleb s hesly Stop politickým trafikám, ztransparentníme městské firmy​ a funkce v městských firmách budeme obsazovat transparentním způsobem, nic takového se nekonalo. Naopak Piráti a Praha Sobě předvedli návrat ke starým pořádkům, což je zrovna u těchto stran překvapující,“ říká šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz Ondřej Matěj Hrubeš

„Funkci předsedy představenstva a pozici generálního ředitele DPP přijímám s patřičným respektem a zároveň se na novou práci velmi těším. Především se chci společně se všemi kolegy zaměřit na budoucí rozvoj Dopravního podniku. V návaznosti na priority města budeme i my formulovat své strategické cíle, které v nejbližší době představíme jak spolupracovníkům, tak i širší veřejnosti,“ řekl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Dozorčí rada DPP včera také zvolila své vedení. Jejím předsedou se stal Adam Scheinherr, náměstek primátora a radní pro dopravu hlavního města Prahy. Místopředsedy byli jmenováni Pavel Vyhnánek, náměstek primátora a radní pro finance a rozpočet, společně s analytikem investic Janem Markem a zástupcem zaměstnanců Oldřichem Schneiderem.

Zdroj: TZ DPP

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)