Kloubový trolejbus na pražské lince 58

Poprvé v historii mají Pražané možnost se svézt v Praze kloubovým trolejbusem. Od konce března do poloviny dubna pražský dopravní podnik testuje kloubový trolejbus Škoda 27 Tr na lince 58, která spojuje Letňany s Palmovkou.


Vozidlo, kterému bylo v Praze přiřazeno ev. č. 9000, bylo vyrobeno Škodou Electric pro Plzeňské městské dopravní podniky, které jej zaevidovaly pod číslem 583. U trolejbusu Škoda 27 Tr byla použita nejnovější karoserie z řady Solaris New Trollino a jeho výbava a barevný vzhled odpovídá plzeňským požadavkům. Představení nových trolejbusů proběhlo v Plzni v březnu 2019.

Zájemci o svezení kloubovým trolejbusem mají možnost v Praze tak učinit do 13. 4. 2019. V hodinových intervalech trolejbus pendluje v trase Palmovka – Letňany a v části Prosecké ulice využívá trolejového vedení. V ostatních úsecích trasy jede na baterie.

Na lince 58 zároveň jezdí už rok standardní trolejbus Škoda 30 Tr s ev. č. 9506.


Fotogarie pořízeny 4. 4. 2019

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

Kluk, co se od dětství zajímá o dopravu, procestoval přes 180 měst s městskou dopravou, založil dopravní magazín MHD86.cz, natáčí Dopravní podcast a byl zvolen radním pro dopravu v městské části Praha 6.