Do pražských ulic už po dvanácté vyráží Kinobus DPP

V pondělí 17. června 2019 zahájil svou již 12. sezónu letní Kinobus. Do čtvrtka 5. září 2019 bude Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) na dvanácti tradičních místech pod širým nebem promítat snímky z české i zahraniční produkce. Kapacita projekcí bude až 200 míst a vstup bude zcela zdarma.


„Jedním z oblíbených večerních programů je návštěva letního kina, která spojuje kulturní událost a posezení venku na letním vzduchu. Těší mě, že již podvanácté může být Dopravní podnik tím, kdo filmové zážitky přiveze až k divákům a zcela zdarma. Z připravené rozmanité nabídky filmů si jistě vyberou jak milovníci komedií, tak například i ti, kteří mají v oblibě pořádné drama,“ řekl Josef Voltr, vedoucí odboru Marketing a obchod DPP a dodává: „Rád bych poděkoval také všem zúčastněným městským částem Prahy, které nám promítání umožnily a se kterými jsme společně vytipovali a zajistili vhodná místa pro zastávky Kinobusu.“

Kinobus, který je provozován Dopravním podnikem, zahájí další filmovou sezónu 17. června. Po 52 večerů lidem po setmění promítne vždy jeden z připravených 20 filmů. Na jednotlivých místech bude Kinobus stát vždy od pondělí do čtvrtka. Dále ve dnech 30. a 31. srpna navštíví Kinobus festival Soundtrack Poděbrady. Promítání započne vždy po setmění mezi 20.30 a 21.45 hodinou (podle jednotlivých měsíců). Příchozí jistě potěší vstup zdarma. Na každé zastávce bude možno zakoupit občerstvení. Pro ty, kterým by bylo chladno, budou připraveny deky k zapůjčení. Pro diváky DPP připravuje také různé soutěže.

Letošní ročník dále přinese pestrou škálu filmových žánrů i zemí jejich původu. Diváci se můžou těšit například na české romantické snímky Lovení nebo Po čem muži touží, téma životních osudů otevřou snímky jako Cena za štěstí nebo lehce tragikomický film inspirovaný bestsellerem spisovatele Josefa Formánka, Úsměvy smutných mužů. Zahraniční filmy zastoupí například americký Venom nebo francouzsko-italský Dogman. Na své si přijdou i děti, pro ně jsou připraveny filmy Psí domov nebo Ferdinand.

Partnerem akce se opět stala Nadace Nova, pomáhající dětem všech věkových kategorií. I letos tak Kinobus spojí svoji jízdu s charitou. Na místě bude pokladnička, do které budou návštěvníci moci během promítání vložit libovolný příspěvek, jenž pomůže potřebným dítětem ke zkvalitnění života.

Zastávky a program kinobusu: http://www.dpp.cz/kinobus/

Zdroj: TZ DPP

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)