Zlín vydal publikaci k 75. výročí trolejbusů

Pod názvem „75 let s trolejbusy“ vydala letos v červnu Dopravní společnost Zlín – Otrokovice svou novou výroční publikaci. Shrnuje hlavní události, kterými prošla městská doprava ve Zlíně a Otrokovicích v posledním pětiletém období. Je k dostání u přepážek předprodejů jízdenek.


Obsáhlou publikaci o celé sedmdesátileté historii trolejbusů a městské hromadné dopravy ve Zlíně a Otrokovicích v rozsahu 156 stran A4 vydala DSZO v roce 2014. Na ni přímo navazuje letošní publikace „75 let s trolejbusy“, která časový záběr prvního svazku rozšiřuje o období posledních pěti let. Nová publikace se shoduje s prvním svazkem ve formátu i grafické úpravě. Obě publikace tak vytvářejí určitý logický celek. Naznačuje to i zvláštní papírová složka, se kterou se nová publikace prodává. Ta umožňuje zařadit si oba svazky do knihovny skutečně jako jedno dílo.

Nově vydaná publikace má 44 stran. Opět v ní nechybí ani spousta barevných fotografií, graf, plánek sítě platný ke konci roku 2018 a čtyři bokorysy nejnovějších modelů trolejbusů a autobusů. Autorský kolektiv položil hlavní důraz na chronologicky sestavenou kroniku MHD ve Zlíně a Otrokovicích za léta 2014–2018. Doplňují ji samostatné kapitolky o obnově vozového parku, historických vozidlech, klimatizaci v trolejbusech a autobusech, o zkušenostech s hybridními a zejména novými bateriovými trolejbusy a některé další zajímavosti.

Výroční publikace DSZO se začala prodávat během dne otevřených dveří DSZO 8. června. Nyní je k dostání u přepážek všech předprodejů jízdenek ve Zlíně i Otrokovicích. Nová publikace stojí 90 korun, lze však zakoupit ještě i publikaci z roku 2014 za 150 korun, nebo rovnou komplet obou svazků za zvýhodněnou cenu 200 korun. Zájemci ze vzdálenějších míst mohou DSZO požádat o zaslání těchto publikací poštou na dobírku, cena se zvyšuje o poštovné.

Zdroj: DSZO

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)