Dopravní podcast (37): Retrovozy na „sedmičce“ a plánované omezení MHD pro nedostatek řidičů

Ondřej Matěj Hrubeš a Roman Hloch točí Dopravní podcasty už 4 roky. Novinkou je umístění podcastu i do aplikace Spotify pro příjemnější poslech. V plánu máme dostat se i do mobilů „jablíčkářů“ 🙂


V 37. díle se dozvíte, jak to bylo s vypravením retrovozů T3SUCS na linku 7 v první školní den a co si o tom myslíme. V návaznosti na to jsme probrali, jak pražský dopravní podnik neměl dostatek provozuschopných tramvají a také jak se i u něj začínají projevovat personální výpadky v autobusové dopravě. Mj. nás v lednu a v únoru čekají prázdninové jízdní řády pro nedostatek řidičů.
Zhodnotili jsme marketingová oddělení v jednotlivých dopravních podnicích a hodně si slibujeme od Martina Žarnovického, který z ROPIDu přešel do bratislavského DP.
A samozřejmě miliardový nápad nakoupit pro dopravu na ruzyňské letiště trolejbusy na uhlí.

Dopravní podcast od roku 2015 natáčí Ondřej Matěj Hrubeš a Roman Hloch

logoMHD86-201511-fb-profilovka-jOndřej Matěj Hrubeš

šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz, který se zajímá o MHD už od dob mateřské školky a procestoval přes 130 měst s městskou dopravou

logo_TVCRRoman Hloch

člověk čerpající energii ze života na kolejích a jeden se základních členů stránky  Tramvaje v České republice

 

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.