Dopravní akce v roce 2020

Seznam dopravních akcí je od roku 2014 nejvyhledávanější stálicí dopravního magazínu MHD86.cz a tak nesmí chybět ani v roce 2020. Následující přehled je pravidelně aktualizován (naposledy k 18. 2. 2020) a obsahuje dopravní akce spojené především s městskou dopravou.

Víte o dalších zajímavých akcích? Nebo dokonce nějakou pořádáte? Pošlete vaše tipy na dopravní akce. Zajímavé tipy budou doplněny do přehledu.

> Pošlete tip na dopravní akci <


28. března
Zahájení 7. sezóny výletního vlaku Cyklohráček

-> Oblíbený výletní vlak pro malé i velké dobrodruhy letos vyjíždí již do své VII. sezóny. Pro cestující chystáme opět spoustu zajímavých novinek, o kterých budeme včas informovat nejen na webu pid.cz., ale také na sociálních sítích spravovaných speciálně pro Cyklohráček.

11. dubna
Křivoklátský expres
-> parním vlakem na velikonoční slavnosti na státní hrad Křivoklát (trasa: Praha-Smíchov – Kladno – Lužná u Rakovníka – Křivoklát a zpět)

12. dubna
Párou Prahou
-> již tradiční každoroční výlet parním vlakem po trati v Prokopském údolí a Pražským Semmeringem (trasa: Praha-Smíchov – Praha-Řeporyje – Rudná u Prahy – Hostivice – Praha-Zličín – Praha-Smíchov)

18. dubna
Den Cyklohráčku
-> Po loňských úspěšných symbolických oslavách 5. narozenin výletního vlaku Cyklohráček připravujeme i na letošní sezónu obdobnou akci. Těšit se tak můžete nejen na speciální vláček pro děti, ale také na doprovodný program na nádraží ve Slaném, v Železničním muzeu Zlonice či na nostalgické jízdy historickými autobusy.

25. dubna
120 let Posázavského Pacifiku
-> Při příležitosti výročí od zprovoznění železniční tratě z Vraného nad Vltavou do Jílového u Prahy v r. 1900 se můžete těšit na jízdy parním vlakem a plavbu lodí ve spolupráci s Pražskou paroplavební společností

9. května
Tapolca:
III. sraz Ikarusů
Vídeň: TramwayTag

16. května
Autobusový den PID v Praze-Letňanech
-> Již čtvrtý  ročník úspěšné akce Pražské integrované dopravy se tentokrát uskuteční v pozdějším období, od kterého si především slibujeme stálejší jarní počasí. Těšit se můžete opět na výstavu vozidel všech dopravců zapojených do systému Pražské integrované dopravy a také bohatý doprovodný program v podobě jízd historických autobusů nejen do turisticky zajímavých míst.

Pardubice: Den otevřených dveří DP

23. května
Středočeský železniční den v Benešově
-> mimořádné jízdy vlaky mezi Prahou, Benešovem a Vlašimí taktéž při příležitosti 125 let od zprovoznění železniční tratě do Vlašimi

6. června
Den dětí v Praze-Braníku
-> Tradiční akce organizace ROPID, národního dopravce České dráhy a.s. a Dopravního podniku hl. m. Prahy a.s. při příležitosti oslav Mezinárodního dne dětí.

Sodomkovo Vysoké Mýto

13. června
Parním vlakem na Posázavský Pacifik
-> V rámci pokračujících oslav 120 let od zprovoznění železniční tratě z Vraného nad Vltavou do Jílového u Prahy se uskuteční okružní jízda parním vlakem (trasa: Praha-Smíchov – Jílové u Prahy – Týnec n. S. – Čerčany – Říčany – Praha-Smíchov)

14. června
Párou Prahou
-> další z tradičních jízd parním vlakem po trati v Prokopském údolí a Pražským Semmeringem (trasa: Praha-Smíchov – Praha-Řeporyje – Rudná u Prahy – Hostivice – Praha-Zličín – Praha-Smíchov)

29. srpna
Parním vlakem na Posázavský Pacifik + Tankový den v Lešanech
-> Nejen při příležitosti 120 let od zprovoznění železniční tratě z Vraného nad Vltavou do Jílového u Prahy, ale především v rámci 18. ročníku Tankového dne ve Vojenském technickém muzeu Lešany se uskuteční okružní jízda parním vlakem (trasa: Praha-Smíchov – Jílové u Prahy – Týnec n. S. – Čerčany – Říčany – Praha-Smíchov)

30. srpna
Párou Prahou
-> zakončení letních školních prázdnin s parním vlakem po trati v Prokopském údolí a Pražským Semmeringem (trasa: Praha-Smíchov – Praha-Řeporyje – Rudná u Prahy – Hostivice – Praha-Zličín – Praha-Smíchov)

5. září
Ralsko:
2. sraz autobusů Karosa řady 700

22. – 25. září
Berlin:
Veletrh kolejových vozidel InnoTrans

3. října
Křivoklátský expres
-> parním vlakem na na státní hrad Křivoklát (trasa: Praha-Smíchov – Beroun – Křivoklát – Lužná u Rakovníka a zpět)

18. října
Párou Prahou
-> podzimní projížďka parním vlakem po trati v Prokopském údolí a Pražským Semmeringem (trasa: Praha-Smíchov – Praha-Řeporyje – Rudná u Prahy – Hostivice – Praha-Zličín – Praha-Smíchov)

24. – 26. listopad
Praha:
Autobusový veletrh Czechbus

5. prosince
Mikulášský víkend s Cyklohráčkem a parním vlakem
-> tradiční adventní víkend s Mikulášem, čertem a andělem. Na návštěvníky čekají oblíbené jízdy výletním vlakem Cyklohráček a parního vlaku po Praze i okolí, 6. prosince vyjede parní vlak i na adventní neděli na státní hrad Křivoklát

6. prosince
Mikulášský víkend s Cyklohráčkem a parním vlakem
-> tradiční adventní víkend s Mikulášem, čertem a andělem. Na návštěvníky čekají oblíbené jízdy výletním vlakem Cyklohráček a parního vlaku po Praze i okolí, 6. prosince vyjede parní vlak i na adventní neděli na státní hrad Křivoklát

> Pošlete tip na dopravní akci <


Ondřej Matěj Hrubeš

šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz, který se zajímá o MHD už od dob mateřské školky a procestoval přes 130 měst s městskou dopravou