DPP opraví tramvajovou trať na Karlově náměstí a v ulici Na Moráni

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) využije téměř 80% propad poptávky po přepravě v MHD v důsledku pandemie COVID–19 a kromě chystaných oprav tramvajové trati na dopravně silně zatíženém Karlově náměstí, vymění současně také oblouky v ulici Na Moráni. Během následujícího a dvou prodloužených květnových víkendech DPP vymění celou kolejovou křižovatku na Karlově náměstí a dvě kolejové konstrukce na Tylově náměstí a na Moráni. Zároveň od 27. 4. do 10. 5. 2020 DPP opraví tramvajovou trať v ulici Na Moráni, což původně plánoval zrealizovat až příští rok o letních prázdninách.

Modernizace tramvajové tratě na Karlově náměstí a jeho okolí proběhne postupně během jednoho standardního a dvou prodloužených víkendů na konci dubna a začátku května. Během prvního víkendu 25. – 26. 4. 2020 DPP nahradí stávající kolejovou konstrukci na Karlově náměstí od Spálené ulice za novou. Následně o prodlouženém víkendu 1. – 3. 5. vymění hned dvě konstrukce najednou, a to na Karlově náměstí od Ječné ulice a na Tylově náměstí. Druhý prodloužený víkend 8. – 10. 5. DPP využije na dokončení oprav a vymění poslední zbývající konstrukce na Karlově náměstí v křižovatce Moráň.

Magistrát hl. m Prahy a DPP se rozhodly využít aktuální situaci se sníženou poptávkou po přepravě v MHD, proto promptně spojily a zkoordinovaly letošní výměnu kolejových konstrukcí na Karlově náměstí s opravou tratě v ulici Na Moráni, plánovanou původně až na letní prázdniny příštího roku. V termínu od 27. 4. do 10. 5. 2020 tak DPP navíc vymění čtyři oblouky v dopravně velmi zatíženém úseku v ulici Na Moráni.

Dopravní opatření během první etapy

Z důvodu opravy tramvajové trati v oblasti Karlova náměstí bude od pátku 24. 4. 2020 (20:00 hod.) do pondělí 27. 4. 2020 (cca 0:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úsecích Myslíkova – Karlovo náměstí a Moráň – Albertov. Po ukončení tohoto opatření budou navazovat další etapy oprav v oblasti Karlova náměstí a Palackého náměstí (předpoklad ukončení všech etap je 10. května 2020). DPP bude včas veřejnost o dalších dopravních opatřeních informovat.

Změny tras tramvajových linek

Linka č. 2 bude v úseku Národní třída – Palackého náměstí odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí.

Linky č. 3 a 92 budou v úseku Lazarská – Palackého náměstí odkloněny přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí.

Linka č. 6 bude ve směru od Palmovky ze zastávky Náměstí Republiky odkloněna do zastávky Bílá labuť.

Linky č. 14, 93 a 95 budou v úseku Lazarská – Albertov odkloněny přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň.

Linka č. 18 bude v úseku Národní třída – Albertov odkloněna přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň.

Linka č. 22 bude v úseku Národní třída – Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí a Palackého náměstí.

Linka č. 23 je (již v souvislostí s pandemií) dočasně mimo provoz.

Linky č. 91, 96, 97 a 99 budou v úseku Lazarská – Karlovo náměstí odkloněny přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí a Palackého náměstí.

Linka č. 94 bude v úseku Lazarská – Zborovská odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí.

Jako náhradní dopravu do oblasti Botanické zahrady lze využít pravidelnou autobusovou linku č. 176, která bude pouze ve směru Stadion Strahov vedena přes dočasně zřízené zastávky Botanická zahrada a Výtoň.

Změny zastávek autobusů

Pro linku č. 176 směr Stadion Strahov:

zřizují se zastávky

Botanická zahrada ve Vyšehradské ulici u tramvajové zastávky směr Albertov,

Výtoň ve Svobodově ulici před křižovatkou s Rašínovým nábřežím,

přemísťuje se zastávka

Palackého náměstí na Rašínovo nábřeží k tramvajové zastávce ve směru do centra.

TZ DPP