Tiskovka: Prodloužení tramvajové tratě na Pankrác

Ve středu 23. září 2020 proběhla tisková konference k prodloužení tramvajové tratě ke stanici metra Pankrác. Ta bude v první fázi sloužit jako parkoviště pro osobní automobily. Obdobně funguje nová tramvajová trať u Národního muzea. Zda bude na trati zaveden občasný provoz a nebo poslouží až pro náhradní tramvajovou dopravu za několik let při roční uzavírce stanice metra C Pankrác (při výstavbě stanice metra D Pankrác) nebyla na tiskové konferenci shoda.
 

Na tiskové konferenci vystoupili Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), Jan Šurovský, člen představenstva DPP a technický ředitel – Povrch a Zděnek Kovářík 1. místostarosta a radní pro dopravu MČ Praha 4. Poslechněte si jich proslovy a odpovědi na dotazy novinářů.


Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.