Dopravní podcast (77): Jsme s Vámi už 5 let

Slavíme výročí! Dopravní podcast pro Vás natáčíme už 5 let! Jak vznikla myšlenka tvořit Dopravní podcast? Jakou roli v tom hrál Marek Prchal a Ondřej Aust? A proč si Ondřej Matěj Hrubeš vybral do dvojice Romana Hlocha? Vzpomínáme na naše začátky a také témata, která jsme během 5 let otevřeli.

Pamatujete třeba na ambici Dopravního podniku hl. m. Prahu, který chtěl modernizovat soupravy metra M1? Nebo jak se testovala v Praze tramvaj EVO1? Informovali jsme mezi prvními o muzejní tramvaji RT6 v Brně, o záměru omezit trvale provoz pražské MHD, či o plánovaném vzniku retrolinek v Praze. A také se nám povedlo donutit pražský dopravní podnik zlepšit informování cestujících. Jsme rádi, že se nám daří zlepšovat veřejnou dopravu v Česku a budeme v tom rádi pokračovat.

Děkujeme za vaší přízeň a pusťte si 77. Dopravní podcast.

___
Dopravní podcast od roku 2015 natáčí Ondřej Matěj Hrubeš (šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz) a Roman Hloch (jeden ze zakládajících členů stránky Tramvaje v České republice).


Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.