Ostravské MHDéčko bez obav

Dopravní podnik Ostrava (DPO) na internetu zveřejnil nové video na téma každodenního čištění a dezinfekce vozidel. Cestujícím tím sděluje jasnou zprávu: „Ostravské MHDéčko používejte bez obav“.

Dopravní podniky napříč ČR se již rok potýkají s úbytkem cestujících kvůli celosvětové koronavirové pandemii. Dopravní podnik Ostrava zaznamenal za loňský rok 20% pokles počtu přepravených cestujících. Novým videem s názvem „MHDéčko bez obav“ však ukazuje všem lidem, že cestování městskou hromadnou dopravou v Ostravě je bezpečné, protože DPO důkladně čistí a dezinfikuje všechna svá vozidla.

„Nebojte se s námi cestovat! Už rok poctivě děláme vše pro to, aby cesta s námi byla bezpečná. Nemáme žádné informace, že by se někdo přímo nakazil koronavirem v ostravské MHD. Je to důkaz toho, že naší práci odvádíme poctivě a že naši cestující jsou zodpovědní a dodržují všechna opatření. Před více než rokem jsme zakoupili 44 ionizátorů, které denně likvidují ozónem bakterie a viry ve všech našich vozidlech. Jejich účinnost máme ověřenou ve spolupráci se Zdravotním ústavem,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys.

DPO za poslední rok znásobil výdaje na dezinfekci interiéru vozidel, a tak denně kompletně vydezinfikuje desítky zařízení a vozidel včetně madel, tlačítek, oken, dveří i omyvatelných sedadel.

Vozy DPO však nejsou odolné jen vůči případnému přenášení virů, ale za poslední dva roky se navýšily výdaje i na úklid vozidel, a to na 200 %. DPO stále častěji a intenzivněji čistí podlahy ve vozech a dokonce používá speciální parní technologii na odstraňování žvýkaček nejen z podlah, ale i z dlažby na zastávkách. O úklid na zastávkových nástupištích a tratích se stará modernizovaná flotila speciálních technologických úklidových vozidel a v pěti zbrusu nových kartáčových mycích strojích se denně čistí zvenku desítky vozů.

„Ostravské MHDéčko je bezpečné a čisté. Vážíme si všech cestujících a děláme vše pro to, abyste nám zůstali věrní. Připravujeme i další novinky, aby naše služby byly ještě komfortnější,“ doplňuje Daniel Morys.

TZ DPO