Cestující v Ostravě mohou opět nastupovat předními dveřmi

Otevírání dveří u tramvají, trolejbusů i autobusů opět podle potřeby cestujících po stisknutí tlačítka. Zrušení distanční zóny za stanovištěm řidičů trolejbusů a autobusů. Nástup předními dveřmi s kontrolou platných jízdenek v době od 20 do 4 hodin v autobusech i trolejbusech. To jsou nově obnovená pravidla při cestování s Dopravním podnikem Ostrava (DPO) platná od první květnové středy. K tomu, od 10. května 2021, znovu zprovoznění minibusových linek č. 96, doplňující obslužnost MHD v Ostravě-Jihu, a č. 99, doplňující obslužnost v centru města. DPO tak reaguje na aktuální potřeby cestujících, které odrážejí rozvolňování koronavirových opatření v zemi.

Změny navazují na obnovení školních spojů na autobusových linkách z poloviny dubna. „Pravidelně provádíme měření obsazenosti spojů a poslední data ukazují, že se k nám cestující postupně vracejí. Jsme za to nesmírně rádi a chceme jim nabídnout co největší míru pohodlí a samozřejmě také bezpečí. I proto je naší strategií obnovování postupné, s ohledem na vládní opatření a vývoj epidemie.“, doplňuje generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Třetí nejvyšší stupeň opatření Covid-19 platil v ostravské MHD od 18. prosince. Aktuálně je platný druhý stupeň. Nadále platí povinnost mít v MHD zakrytá nos a ústa respirátorem.

Kromě testování zaměstnanců dbá DPO stále i důsledně na další nástroje, kterými zajišťuje bezpečnou MHD na Ostravsku, a nadstandardně se věnuje čištění a dezinfekci vozů prováděnou i generátorem ozónu.

TZ DPO