Klára Sýkorová se stala novou šéfredaktorkou webu MHD86

Po osmi letech odchází z funkce šéfredaktora webu MHD86.cz Ondřej Matěj Hrubeš, který dopravní magazín založil v roce 2014. Na uvolněný post nastoupila 1. listopadu Klára Sýkorová. Ta dosud pracovala na pozici redaktorky.

Klára Sýkorová vystudovala žurnalistiku a následně obor Sociální a mediální komunikace. Několik let pracuje pro nejrůznější klienty na pozici copywriter a v roce 2022 vydala humornou knihu Partnerské přešlapy: Šílené historky ze života. „Je to pro mě velká výzva, na kterou se opravdu těším. A mimochodem, rozdíl mezi tramvají a autobusem poznám na první pohled,“ komentuje Klára Sýkorová.

Ondřej Matěj Hrubeš byl 24. října na Zastupitelstvu městské části Praha 6 zvolen do funkce radního pro dopravu. Ve volbách kandidoval za ODS na společné kandidátce s KDU-ČSL. Pozici šéfredaktora opouští po 8 letech. „Bylo to krásných osm let. Přinášet čtenářům informace, radost i emoce. Nastolovat témata pro zlepšování fungování MHD, která se následně řešila na poradách dopravního podniku s organizátorem dopravy, odboráři a radními města. Děkuji všem, kteří jste webik veřejně (a nebo i tajně) četli a pomáhali mi se svými tipy otevírat důležitá dopravní témata. Doufám, že zachováte přízeň MHD86 i v dalších letech. Pro Kláru je psaní radost a věřím, že její články budete milovat,“ říká Ondřej Matěj Hrubeš.

Pro největší zájemce o městskou dopravu pokračuje nadále předplatné na Patreonu, kde vychází stále větší počet článků a plné verze Dopravních podcastů. Zmíněné Dopravní podcasty natáčí i nadále Ondřej Matěj Hrubeš.