ANKETA: Kde jezdí nejhezčí “Vánoční tramvaj 2022”?

Do ulic měst vyjely opět vánočně vyzdobené tramvaje a proto dopravní magazín MHD86.cz vyhlašuje 6. ročník ankety o nejhezčí “Vánoční tramvaj”. Prohlédněte si jednotlivé tramvaje a rozhodněte. Hlasovat můžete do 2. 1. 2023.

V letošní anketě se účastní rekordních 32 měst. V některých městech mají vyzdobené tramvaje poprvé, jinde se naopak jedná už o každoroční tradici. Do ankety tramvaje nominovali čtenáři a zároveň byly osloveny české a slovenské dopravní podniky s možností zaslat vlastní fotografie do ankety.

V posledních letech některá města rozšiřují flotily vánočně ozdobených tramvají. Praha letos ozdobila 6 tramvají, čímž je dorovnala loňskou budapešťskou flotilu a letos vede v počtu ozdobených tramvají. Zmíněná Budapešť letos vyzdobila pouze jednu tramvaj, asi následkem ekonomické krize.

Aby nedocházelo k tříštění hlasů u těchto měst mezi jejich jednotlivé vozy, pro spravedlivější hlasování se hlasuje vždy pro všechny vyzdobené vozy v daném městě souhrnně. Ona i skutečnost, že některé dopravní podniky se rozhodly flotilu vánoční tramvají rozšiřovat zaslouží zohlednit při hlasování.

Jelikož může sehrát dojem i samotná fotografie “Vánoční tramvaje”, pro objektivitu byly použity fotografie, kterými tramvaj prezentují jednotlivé dopravní podniky. (A někdy je to peklo, bohužel).

Zároveň můžete hlasovat na www.spvd.cz ve třetím ročníku ankety o nejhezčí „Vánoční trolejbus 2022“. Vznikla ve vzájemné spolupráci se Společností pro veřejnou dopravu a probíhá ve stejném období a s podobnými pravidly.

Hlasujte, které město má nejhezčí “Vánoční tramvaj 2022”. Anketu najdete pod fotogalerií.

Augsburg (D)

Basel (CH)

Bratislava (SK)

Brno (CZ)

Budapest (H)

Częstochowa (PL)

Den Haag (HL)

Gent (B)

Gorzów Wielkopolski (PL)

Graz (A)

Innsbruck (A)

Košice (SK)

Kraków (PL)

Liberec (CZ)

Lodź (PL)

Miskolc (H)

Most (CZ)

Nürnberg (D)

Olsztyn (PL)

Olomouc (CZ)

Osijek (HR)

Oostende (B)

Ostrava (CZ)

Plzeň (CZ)

Poznań (PL)

Philadelphie (USA)

Praha (CZ)

Toruń (PL)

Utrecht (NL)

Warsawa (PL)

Zagreb (HR)

Zurich (CH)

V případě, že se Vám anketní formulář nenačetl, klikněte tady.

KONEC HLASOVÁNÍ nastane v pondělí 2. 1. 2023 18:00.
Nezapomeňte hlasovat také v anketě o nejhezčí Vánoční trolejbus 2022 na serveru spvd.cz.


Ondřej Matěj Hrubeš

Kluk, co se od dětství zajímá o dopravu, procestoval přes 180 měst s městskou dopravou, založil dopravní magazín MHD86.cz, natáčí Dopravní podcast a byl zvolen radním pro dopravu v městské části Praha 6.