Prešov nakoupí nové trolejbusy od Škoda Group

Lidé v Prešově se můžou těšit na šest nových trolejbusů, které do jeho ulic dodá Škoda Group. Nová 18metrová vozidla doplní flotilu 25 škodováckých trolejbusů, které sem skupina v minulých letech dodala na základě smlouvy z roku 2016. Škoda Group zvítězila ve výběrovém řízení společnosti Dopravný podnik Mesta Prešov na pořízení parciálních trolejbusů, jejichž nákup bude spolufinancován z fondů Evropské unie.

Slovenská města patří mezi hlavní odběratele trolejbusů, za jejichž výrobu je v rámci Škoda Group odpovědná divize Components & Bus Mobility. Trolejbusy se znakem okřídleného šípu tak najdeme například v Bratislavě, Žilině, Bánské Bystrici, či už zmíněném Prešově.

„Slovensko je pro nás dlouhodobě klíčovým trhem. Cestujícím je zde k dispozici široká škála vozidel napříč naším portfoliem, ať už se jedná o trolejbusy, tramvaje nebo vlaky. Trolejbusy z naší výroby jsou spolehlivým českým produktem, který zajišťuje bezemisní udržitelnou dopravu ve městech. Náš východní soused je známý pro svou krásnou a čistou přírodu, kterou vyhledávají turisté z celého světa, a my jsem velmi hrdí, že můžeme svými dopravními prostředky přispět k zachování této reputace. Udržitelnost a odpovědnost vůči životnímu prostředí vnímáme jako zásadní úkol každé moderní společnosti,“ popisuje Petr Novotný, President Components & Bus Mobility ve Škoda Group.

Do Prešova skupina dodá trolejbusy typu Škoda 27Tr, což jsou nízkopodlažní vozidla, která umožňují pohodlnou přepravu i osobám se sníženou schopností pohybu nebo rodičům s dětskými kočárky. Komfort během jízdy zajistí výkonná klimatizace, s oddělenými zónami pro cestující a kabinu řidiče. Ve výbavě vozidla nechybí ani zařízení pro počítání cestujících, Wi-Fi připojení nebo USB zásuvky, které cestujícím umožní nabíjení mobilních telefonů nebo jiných elektronických přístrojů. Bezpečnost cestujících i ostatních účastníků provozu zajišťuje kamerový systém.

Nezbytnou součástí parciálního trolejbusu je i trakční baterie. Ta umožní překonávat úseky bez trolejového vedení a zajistí tak obslužnost i vzdálenějších míst. Její kapacita umožňuje dojezd trolejbusu na vzdálenost minimálně 12 km.

TZ Škoda Group