Škoda Group expanduje do Rakouska

Škoda Group založila novou dceřinou společnost Škoda Group Austria GmbH se sídlem ve Vídni. Tato společnost přebírá 40 zaměstnanců a část aktiv společnosti Molinari Rail GmbH Austria, a to k 1. únoru 2023. Škoda Group tímto krokem výrazně posiluje svoji pozici v oblasti technického projektování a designu. Získává zkušený tým, který bude pracovat jak na zakázkách v rámci skupiny, tak i na vlastních projektech.

V loňském roce prošla naše skupina významnými změnami organizační struktury s cílem expandovat na nové trhy a rozšířit své portfolio. Tato nová akvizice je jasnou ukázkou naší práce a posilování pozice Škoda Group na trzích západní Evropy a zapadá do námi vytyčené strategie. Jsem rád, že jsme touto akvizicí získali tým 40 velmi zkušených projektantů,“ popisuje Mike Niebling, President West Region Škoda Group, pod kterého spadá i vedení rakouské pobočky.

Převzetím zaměstnanců a části aktiv Molinari Rail GmbH Austria, která se v listopadu roku 2022 dostala do insolvence, získává Škoda Group dvě nové lokality. Hlavní sídlo její rakouské dceřiné společnosti se nachází ve Vídni a pobočka je v tyrolském městě Schwaz. Nová dceřiná společnost bude mít velkou samostatnost v rámci svého byznysu a expertízy, ale bude se také podílet na aktivitách celé skupiny.

Těšíme se na spolupráci s novými kolegy, kteří zajisté díky svému know-how přinesou nové myšlenky a nápady. Výzvou pro ně bude jistě i to, že budou pracovat jak na projektech v rámci skupiny, tak i na projektech, které již mají rozpracované pro své další zákazníky. Naším cílem je také realizovat zakázky, které byly v době podpisu rozjednané,“ doplňuje Andreas Maroschik, President Rolling Stock Development ve Škoda Group.

TZ Škoda Group