Vídeňská MHD a lékárny od března bez roušek

Město Vídeň až doposud trvalo na přísnějších covidových opatřeních než zbytek Rakouska. Cestující v MHD či zákazníci lékáren proto museli stále nosit respirátory. Radnice však tento týden rozhodla, že pravidla platící do konce února už nebude prodlužovat. V nemocnicích respirátory zůstávají do konce dubna.

Povinnost nosit respirátory v MHD a lékárnách skončí ve Vídni s posledním únorovým dnem. Rozhodnutí ukončit doposud přísnější covidovou politiku představil starosta Michael Ludwig po středečních poradách s odborníky. Striktnější městská pravidla se podle starosty osvědčila, prognózy dalšího vývoje však otevírají cestu chystanému rozvolnění, uvedl Ludwig. S prvním březnem také odpadne povinnost absolvovat PCR test před návštěvou nemocnice či pečovatelským zařízením. Na návštěvy navíc budou opět moct dorazit více než tři osoby.

Další rozvolnění má ve Vídni a v celém Rakousku následovat 30. dubna, kdy má v celé zemi odpadnout povinnost nosit respirátory do potenciálně citlivých oblastí jako jsou ordinace, nemocnice a sociální zařízení. Veškerá zbývající covidová opatření chce spolková vláda zrušit nejpozději do 30. června a vídeňský starosta přislíbil, že rakouská metropole se do budoucna bude držet celostátních pravidel.

TZ město Vídeň