ČD vypraví „Modrý Expres“, cestující sveze z Českých Budějovic do Nového Údolí

V sobotu 20. května vypraví České dráhy zvláštní vlak „Modrý Expres“ z Českých Budějovic přes Český Krumlov do Nového Údolí. V konečné stanici v těsné blízkosti státní hranice bude probíhat setkání Šumaváků nazvané „Bobr Fest“.

Speciální vlak Českých drah bude řazený z moderních klimatizovaných vozů, které běžně jezdí na mezistátních vlacích EuroCity, a poveze ho motorová lokomotiva řady 749 Bardotka. Pojede po trase z Českých Budějovic přes Český Krumlov, Černou v Pošumaví, Horní Planou, Novou Pec, Černý Kříž a Stožec až do Nového Údolí. Cestující se budou moci během jízdy kochat výhledy na Mrtvý Luh, Studenou Vltavu a další malebná místa Národního parku Šumava.

Vlak bude odjíždět z Českých Budějovic v 9:26 a do Nového Údolí přijede v 11:47. Na zpáteční cestu se odtud vydá v 16:45 a do krajské metropole přijede v 19:18. Ve vlaku bude platit běžný tarif Českých drah s povinnou místenkou. Jízdenky je možné zakoupit v e-shopu, aplikaci Můj vlak i u pokladen Českých drah.

V Novém Údolí je na tento den připravené přátelské setkání Šumaváků z obou stran hranice, které pořádají české obce Stožec a Strážný, bavorské obce Haidmühle a Philippsreut, České dráhy a spolek Pošumavská jižní dráha. Na místě bude pivní stan a zahrají tu čeští a rakouští muzikanti.

TZ ČD