Vídeň i Praha mají nejlepší tramvajáky v Evropě

O minulém víkendu proběhlo v rumunském městě Oradea mistrovství Evropy řidičů tramvají. Desátý ročník opanoval dvoučlenný tým z Vídně. Na pódiu skončila i dvojice z Prahy, v konkurenci 25 týmů vybojovala třetí místo.

Tramvajáci i tramvajačky z celé Evropy se pravidelně utkávají o titul nejlepších řidičů Starého kontinentu. Města tradičně vysílají dvoučlenné týmy, tedy jednu ženu a jednoho muže. Ti se utkávají v šesti disciplínách, mezi které patři brždění na cíl, jízda na rychlost se zakrytým tachometrem nebo tramvajový biliard či bowling, kdy tramvají uvedou do pohybu obří kouli, která má srazit co nejvíce kuželek.

Letošní, v pořadí již desátý ročník, pořádala rumunská Oradea. Město s přibližně čtvrt milionem obyvatel leží na severozápadě Rumunska a sjelo se do něj celkem 25 týmů z 19 zemí. První místo s náskokem 120 bodů letos vybojoval pár z Vídně, následovaný stříbrnou dvojicí ze švédského Göteborgu. Bronzovou příčku obsadila Praha. Zástupci Vídně i Prahy se na předních příčkách umístili už poněkolikáté, podobně jako dopravní podniky v dalších městech však oba dopravci neustále hledají nové kolegy. Aby mohl dopravní podnik Wiener Linien v mistrovstvích bodovat i nadále – a především zajistil dostatek pracovníků ve svých řadách – organizuje pravidelně náborové kampaně. Ta nejbližší vyvrcholí náborovým dnem 15. června na dopravním uzlu Karlsplatz v centru Vídně.

TZ město Vídeň, Foto Wiener Linien_Rene Jungnickel