Praha každoročně omezuje provoz MHD na léto

Obdobně jako v minulých letech začne od 1. července 2023 platit v pražské MHD i na příměstských a regionálních autobusových linkách PID standardní prázdninový jízdní řád, který bude obdobný jako loni v létě.

U metra budou prodlouženy intervaly v pracovní dny a na linkách B a C i o víkendu (na jednotný víkendový interval 7,5 minuty). Intervaly tramvajových linek budou prodlouženy ve špičkách pracovních dnů na 10 minut, ve všední dny kolem poledne na 12 minut (u páteřních linek 9, 17 a 22 budou intervaly poloviční). Mimo provoz bude linka 4, linka 16 pojede jen na Kotlářku. Naopak zachován zůstane provoz linky 21 kvůli rekonstrukci Barrandovského mostu.

U pražských městských autobusových linek dojde k prodloužení intervalů v pracovní dny a u vybraných linek i o víkendu (avšak v menším rozsahu než loni). Mírně omezeny budou ve špičkách pracovních dnů také vybrané příměstské autobusové linky s krátkými intervaly (oproti loňskému roku nebude omezován provoz linek mezi Prahou a Kladnem kvůli vlakové výluce). Na lince 555 budou o víkendu dva páry spojů prodlouženy o úsek Křivoklát – Nezabudice. Na lince 765 budou v provozu ráno pouze tři vybrané spoje a odpoledne interval prodloužen z 60 na 120 minut.

Nepojedou školní linky ani školní spoje na příměstských a regionálních linkách. Prázdninový provoz bude trvat do neděle 3. 9. 2023.

Z důvodu rostoucí poptávky bude od 1. 7. 2023 posílena také speciální linka AE z Hlavního nádraží na Letiště Václava Havla Praha. Dosavadní interval 30 minut bude celotýdenně cca mezi 7:00 a 20:00 zkrácen na 20 minut.

Trvalé změny PID od 1. 7. 2023

Linka 369 bude mezi Prahou a Mělníkem posílena o víkendu o 5 nových párů spojů, díky kterým bude po celý den zajištěn pravidelný interval 30 minut.

Na lince 535 budou spoje vedené na území Pardubického kraje zkráceny o úsek Hlavečník – Bílé Vchynice.

V Kutné Hoře budou všechny víkendové spoje převedeny z linky 801 na 802 (nově pojedou přes historické centrum a kolem městského nádraží).

Noční příměstská linka 954 z Vítězného náměstí do Holubic bude o víkendových nocích prodloužena do Kralup nad Vltavou.

TZ ROPID