Budějovičtí fanoušci se na hokej, fotbal i volejbal svezou s permanentkou

Dopravní podnik města České Budějovice i v sezóně 2023/2024 podporuje místní sportovce. Jejich fanoušky na ligová utkání doveze zdarma, počítat mohou i s cestou domů.

Benefit pro fanoušky sportovních klubů Banes Motor, Dynamo a Jihostroj dopravní podnik nabízí na základě dlouhodobých spoluprací. Od dveří až na tribunu se jejich fanoušci dostanou s permanentkami na ligová utkání A-týmů.

Bezplatná přeprava českobudějovickou hromadnou dopravou platí vždy 1,5 hodiny před zápasem a 1,5 hodiny po jeho skončení, příznivci sportu se tak mohou svézt i domů. K využití akce jim stačí mít s sebou platnou permanentku na aktuální sezónu, kterou v případě přepravní kontroly předloží revizorovi k nahlédnutí.

Na hokej, fotbal a volejbal míří během sezóny i několikrát do týdne tisíce fanoušků. Spolu s kluby se tak snažíme těm z nich, kteří by nejraději využili vlastní auto, nabídnout alternativu. Jak kvůli snížení dopravní zátěže, tak i kvůli jejich vlastnímu zážitku. Asi každého věrného fanouška po čase omrzí bojovat o volná parkovací místa v centru, nebo to, že si nemůže dát ani pivo,“ shrnuje výhody cesty MHD ředitel DPMCB Slavoj Dolejš.

Fanoušci fotbalového Dynama se na nejbližší ligový zápas s permanentkou svezou už v sobotu 2. září, kdy se na domácím hřišti střetne s FK Jablonec. Naskočit na start hokejové extraligy v Budvar aréně pak můžou 17. září, kdy do Budějovic zamíří vyzyvatelé z Olomouce. Na ostrý start volejbalistů Jihostroje proti Benátkám nad Jizerou si příznivci počkají do 19. října.

TZ DPmČB