FlixBus spojí města na východní Moravě s Vídní

Flix, rychle rostoucí technologická společnost v oblasti mobility, pokračuje ve své expanzi a oznamuje další rozšíření své zelené sítě.

Podle oficiálních údajů Evropské unie žije ve vesnicích a malých městech asi třetina obyvatel. Místa mimo centra skrývají obrovský potenciál pro vytváření inovativních řešení, které šetří životní prostředí i zdroje. Mohou využívat obnovitelné zdroje energie nebo podporovat lokální produkci potravin. Lidé žijící mimo velká centra častěji řeší problém s dostupností veřejné dopravy. Je pro ně složitější cestovat, protože bojují s nedostatkem vlaků, autobusů nebo i silničního spojení. Tyto problémy brání v rozvoji lokálních podniků a omezují jejich možnosti.

V rámci vize cestování jako základního lidského práva a v souladu se strategií zaměřenou na vytváření přidané hodnoty pro komunity, v nichž působí, společnost Flix postupně zvyšuje počet menších sídel ve své síti a posiluje jejich spojení s metropolemi a regionálními centry. Z více než 5 500 destinací, v nichž poskytovatel přepravy Flix v současné době zastavuje, má 30 % méně než 20 000 obyvatel a tento poměr je dokonce v některých zemích (Chorvatsko (78 %), Česko (50 %), Polsko (41 %) nebo Itálie (40 %)) překročen. Neustálým rozšiřováním své sítě, a to i do odlehlejších oblastí, kde je FlixBus často jedním z mála prostředků hromadné dopravy, může hrát klíčovou roli při ochraně svobody pohybu a napomáhat prosperitě místních ekonomik.

Města na východní Moravě se dočkají prvního FlixBus spojení s Brnem a Vídní a přímého spoje na vídeňské letiště

I na území České republiky FlixBus spojuje menší sídla s velkými metropolemi. Mezi jinými zmiňme napojení Mladé Boleslavi či Frýdlantu v Čechách až na vzdálený Gdaňsk, možnost cestovat ze Smržovky, Tanvaldu či Kořenova do Prahy či Vratislavi, nebo navázání Litomyšle a Jičína nejen na Brno a Liberec, ale též na Budapešť, Drážďany a Berlín. Z Českého Krumlova je možné rozjet se do Lince i Salzburgu a přes další města Třeboň a Telč i do Brna.

Zásadní moment přichází i pro cestující ze severovýchodní Moravy. Od 6. listopadu budou do sítě Flix zařazena nová místa na pomezí Moravy a Slezska. Frýdek-Místek, Nový Jičín a Příbor se stanou součástí linky mezi Ostravou a Vídní. Dvakrát denně se cestující mohou vydat oběma směry. Autobusy z Ostravy odjíždí v 6:05 a v 11:30, zastavují ve Frýdku-Místku v 6:25 a v 11:50, Příboru (6:45 a 12:10), Novém Jičíně (7:00 a 12:25), Olomouci (7:55 a 13:20), Brně (9:10 a 14:30), Vídni, Erdbergu (11:00 a 16:20) a končí cestu na letišti ve Vídni v 11:20 a 16:40. Opačným směrem vyráží autobusy z Letiště Vídeň v 12:40 a 17:45, zastavují ve Vídni, Erdbergu (12:55 a 18:00), Brně (15:00 a 20:00), Olomouci (16:15 a 21:10), Novém Jičíně (17:05 a 22:00), Příboru (17:20 a 22:15), Frýdku-Místku (17:40 a 22:35) a končí jízdu v Ostravě v 18:05 a 23:05.

Startovací cena jízdenek pro cesty do Vídně je stanovena na 399 korun při cestě z Frýdku, 299 korun z Příboru a 249 korun z Nového Jičína. Linkou se otevírá také jednoduché spojení s Brnem, z Frýdku-Místku a Příboru od 179 korun, z Nového Jičína od 115 korun.

Podobně jako v případě městeček na českomoravském pomezí a jejich spojení s Mnichovem, Prahou a Brnem, nebo v případě Uherského Brodu a Uherského Hradiště napojených na Brno a Trenčín, pokračujeme v rozšiřování nabídky dostupného cestování i v dalších místech regionu. Jsem rád, že můžeme Frýdek-Místek, Příbor a Nový Jičín zařadit mezi místa s pravidelnou linkovou dopravou FlixBusu,“ vysvětluje plán nové linky Pavel Prouza, ředitel FlixBusu CZ. „Věřím, že místním přijde přímá linka do Brna a Vídně k duhu, získají možnost zajet si přímou linkou na sachr či závin nebo na vídeňské letiště,“ ukončuje Pavel Prouza.

ČSAD Ostrava, které provozuje autobusová nádraží v Novém Jičíně, Ostravě, Hranicích, ale i v dalších městech, úzce s dopravci spolupracuje a jsme rádi, že progresivně se rozvíjející FlixBus přišel s takovou zajímavou linkou,“ říká Petr Nemrava, člen představenstva ČSAD Ostrava. „Věřím, že nabídka dálkových spojů z našich autobusových nádraží se bude i nadále rozšiřovat,“ doplňuje Petr Nemrava. V týden zahájení provozu od 6.listopadu probíhá na autobusovém nádraží v Novém Jičíně malá roadshow, představující vedení nové linky. S šálkem kávy a sachrovým dortem se zájemci mohou seznámit s jízdním řádem a využít také nabídku 20% slevy na vyzkoušení trasy.

S přicházejím podzimem a Vánocemi se nabízí vyrazit za kulturou a zábavou do Vídně, nebo ještě dále prostřednictvím vídeňského letiště za exotikou. Sezonní lety z Katovic pomalu ustávají a ve střední Evropě najdou cestující největší nabídku letů do teplých krajin právě ve Vídni. FlixBus tak otevírá další, ještě vzdálenější obzory cestovatelům z Moravy i Slezska. Letošní vánoční trhy ve Vídni začínají již v polovině listopadu a končí až po Vánocích. Návštěvníci mohou zvolit z nepřeberného množství trhů – nejznámější je před vídeňskou radnicí, ale za návštěvu stojí i vánoční vesničky u Schönbrunnu a Belvederu. Úplně rozdílnou atmosféru plnou zábavy a adrenalinu pak hosté zažijí v Prátru. Tento trh je otevřený až do 7.ledna.

Pravidelná autobusová linka přináší i v tomto případě nepřeberné množství různých možností denních výletů i prodloužených víkendů a příjemně stráveného času. Doplňme jen, že na vnitrostátní dopravu se pro děti, studenty do 26 let a seniory nad 65 let vztahuje sleva 75 %. Stát podporuje zmíněné skupiny slevou 50 %, FlixBus k tomu přidává svoji 25% slevu, a tak mohou zákazníci cestovat za čtvrtinu plné ceny. V aplikaci, nebo na webové stránce flixbus.cz stačí zvolit svoji skupinu a systém již slevu automaticky započítá.

TZ Flixbus