Podcast dopravní 6 (25) → Proč nebudou nové radary a jak to vypadá s akcemi TSK

Praha 6 dlouhodobě dostává podněty občanů na nová místa, kde by bylo vhodné umístit radary, jelikož v těchto místech nebývá dodržována rychlost vozidel. S žádostí o nové radary jsme bohužel narazili u magistrátu a Policie ČR. Nejsou prý kapacity na vyhodnocování pokut. A to je i jeden z důvodů nefungujících kamer u BUS pruhu na Evropské. Žalostný stav. Proto se městská část rozhodla pořídil alespoň další informativní radary, které hodláme umístit v blízkosti škol. Podrobněji se tomu věnujeme v podcastu. A co dalšího se dozvíte?

Jak to vypadá se stavbou parkovacího domu na Dědině, projektem cyklo pruhu na Jugoslávských partyzánech, změnou dopravního režimu na tahu Čs. armády – Korunovační, či o realizaci zastávky autobusu Ronalda Reagana.

Dále probíráme záměry a akce TSK v roce 2024, zkušební jízdy trolejbusů na Veleslavíně a stanovisko MČ Praha 6 k reformě zón placeného stání. A závěrem se bavíme o vztahu středoškoláků k dopravě a jejich preferencích. S podivem jejich snem není jezdit na kole, nýbrž se dopravovat vlastním autem, či kolejovou MHD. Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.

___
Dopravní 6. Podcast, ve kterém Ondřeje Matěje Hrubeš, radního pro dopravu Prahy 6, zpovídá rozhlasový moderátor Miloš Keller.

___
SLEDUJTE:
@dopravnipodcast
@omh86