Ostrava zavádí hokejovou tramvajovou linku

Posílené tramvajové linky i autobusová linka Airport Express, speciální tramvajová linka X a také zvýhodněná sedmidenní hokejová jízdenka pro fanoušky za 250 korun. Dopravní podnik Ostrava (DPO) se připravuje na hokejové mistrovství, které bude v Ostravě od 10. do 23. května.

Ve dnech hokejových zápasů budou na linkách č. 2, 7, 11 a 12 vypravována kapacitnější vozidla. Současně bude zavedena i posilová tramvajová linka „X“, jezdící na trase Nádraží Vítkovice – SPORT ARÉNA – Dolní Vítkovice – Plynárny a zpět.

„Mistrovství světa v hokeji je pro naše město událostí roku. DPO bude vozit fanoušky z řady zemí, a my tak máme obrovskou šanci udělat Ostravě skvělou reklamu. Příležitost chceme využít a ukázat, že ostravská MHD je na špičkové úrovni. Posílíme spoje ve městě a počítáme i s přílety především lotyšských fanoušků na Letiště Leoše Janáčka Ostrava, proto posilujeme i autobusovou linku Airport Express z letiště do centra města,“ uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO a dodává: „Fanouškům chceme cestování zpříjemnit a zjednodušit. V nabídce najdou zvýhodněnou hokejovou jízdenku, kterou lze jednoduše pořídit v aplikaci MojeDPO.

Po skončení večerních utkání je připraven dispečinkem DPO koordinovaný odvoz fanoušků ze zastávky Sport Aréna v Závodní ulici. Tramvajové vsuvky pojedou ve směrech Dubina, Výškovice, centrum a Poruba. Během šampionátu budou v terénu také asistenti přepravy, kteří budou cestujícím pomáhat a ve spolupráci se strážníky Městské policie Ostrava dbát na bezpečí v provozu. Veškeré informace o organizaci MHD během šampionátu najdou zájemci na dpo.cz/travel.

TZ DPO