Expresní spojení mezi Varšavou, Brnem a Vídní nabídne FlixBus

Flix, rychle rostoucí společnost v oblasti technologie a mobility, pokračuje ve své expanzi a oznamuje start linky z Varšavy do Šoproně. Brno získává touto linkou expresní spojení s Varšavou i výběr ze tří vyhledávaných letišť. Brno se opět stává křižovatku tras FlixBusu. Nový přírustek v rodině spojení přinese velmi rychlé spojení Brna s Varšavou a přidá další možnost dopravy do centra Vídně v příjemném ranním čase a zpřístupní maďarskou Šoproň.

Z hlavního města Polska bude noční spoj každodenně odjíždět ve 22:35, zastaví na Letišti Frederyka Chopina (22:55) a na letišti v Katovicích (2:20), pokračovat bude bez zastávky do Brna, kde zastaví na stanici u hotelu Grand (6:15), dál zamíří autobus do Vídně Erdbergu (8:05), na Hlavní nádraží Vídeň (8:20) a na letiště Schwechat (8:55), svoji cestu ukončí v 10 hodin na autobusovém nádraží v maďarské Šoproni. Opačným směrem bude noční linka vyjíždět ze Šoproně ve 22:40, zastaví na letišti Vídeň Schwechat (23:40), na vídeňském hlavním nádraží (00:05) a Vídni Erdbergu (00:30), v Brně autobus bude ve 2:15, odkud pokračuje na sever na letiště Katovice (6:05), Letiště Frederyka Chopina ve Varšavě (9:20) a konečně dorazí na autobusové nádraží ve Varšavě v 10 hodin.  Cesta z Brna do Vídně i Šoproně startuje shodně na 249 korunách, do Katovic se zájemci dostanou od 379 korun, do Varšavy od 629 korun. Vedení linky lze shlédnout zde.

Šoproni se říká, že jde o nejmalebnější město Maďarska. Také se pyšní přezdívkou nejvěrnějšího města, neboť ačkoli téměř na hranici s Rakouskem, rozhodlo se v plebiscitu zůstat městem maďarským. Množství historických památek města na pomezí i nádherné lesy v okolí dělají ze Šoproně skvělé místo pro kratší i delší pobyt. Město má už antické kořeny, dodnes jsou zde patrné prvky římského stavitelství. Pověstné je i zdejší víno, zejména červené odrůdy kékfrankos a merlot. Okolní jezerní oblast Fertö/Neusiedler see je již od roku 2021 součástí světového dědictví UNESCO.

Varšava je kráska, která povstala z popela. Kdo to ještě nezjistil na vlastní oči, má nyní další možnost, jak se do polské metropole dostat. Citlivě zrekonstruované centrum historického města ostře kontrastuje s novou varšavskou „city“. Symbolem nejznámnějším je ale stále Palác kultury a vědy postavený ve stylu socialistického realismu v roce 1955. Dnes slouží jako kulturní a vzdělávací centrum. Můžete zde zajít do kina, divadla či řady knihoven. Sídlí zde Polská akademie věd i řada univerzitních fakult. Doporučit lze výstup na vyhlídkovou terasu v 30. patře, která umožňuje nezapomenutelný pohled na celou Varšavu.

TZ FLixbus