Významná výročí a oslavy – dopravní podniky potěší své příznivce

Oslavy výročí spojených s městskou hromadnou dopravou, dětské dny i speciální jízdy. Dopravní podniky napříč celou Českou republikou pro své příznivce připravily řadu zajímavých akcí, které stojí za to navštívit. Přehled všech událostí je na webu Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) v sekci Kalendáře →Akce pro veřejnost.

V letošním roce si dopravní podniky v několika městech připomínají významná kulatá nebo půlkulatá výročí, která se pojí s provozem MHD. Ať už je to 50 let od zahájení provozu metra v Praze, 125 let provozu MHD v Plzni nebo třeba 80 let trolejbusové dopravy ve Zlíně. Akcí na nadcházející měsíce je naplánovaných opravdu hodně, takže milovníci MHD doslova nebudou vědět, kam dřív skočit,“ uvedl výkonný ředitel SDP ČR Martin Chval.

Mezinárodní den dětí mohou zájemci oslavit 1. června na dvoře Muzea MHD v Praze. V sobotu 8. června, pořádá Dětský den otevřených dveří Dopravní podnik města Ústí nad Labem. Oslavy výročí 125 let městské veřejné dopravy chystají na 15. června Plzeňské městské dopravní podniky. Řadu akcí ke 130. výročí MHD připravil také Dopravní podnik Ostrava.

Velkolepá oslava 115. výročí od zahájení provozu MHD bude 15. června v Českých Budějovicích. Zájemce nechá Dopravní podnik města Českých Budějovic (DPMCB) nahlédnout do zázemí vozovny, kde připraví rodinný program s prohlídkami, přehlídkou historických vozů a techniky. Odpoledne na akci Underground in Depo připomenou průjezd érami nesvobody hosté spojení s „podzemní“ scénou a sametovou revolucí. „Chceme oslavit svobodu, která se nejen vinou války zdá být po desetiletích klidu zase křehká, a připomenout, že větší část z uplynulých 115 let bohužel náš národ prožil v nesvobodě,“ řekl ředitel DPMCB Slavoj Dolejš.

TZ SDP ČR