Integrovaná doprava Středočeského kraje zajistí mimořádné spoje na představení oper Antonína Dvořáka

Představení oper se bude konat ve Vysoké u Příbrami, malé obci ležící v malebné krajině nedaleko Brd, kde na více 20 let našel svůj druhý domov jeden z největších géniů české hudby Antonín Dvořák (1841 – 1904). Opery budou zahájeny 16. června 2024 představením Čert a Káča.

„O tuto akci je ze strany veřejnosti velký zájem, z tohoto důvodu zajistíme v termínech představení mimořádnou linku X395, která pojede z Prahy, Smíchovského nádraží přímo k Památníku ve Vysoké u Příbrami,“ uvedl Zdeněk Šponar, ředitel IDSK.

Velice si vážíme pomoci IDSK se zajištěním dopravy na opery Čert a Káča a Rusalka. Představení v našem romantickém zámeckém parku oslovují stále větší a větší počet návštěvníku, které k nám vedle Dvořákovy hudby láká i kouzelná příroda, která skladatele uchvátila a inspirovala. Nacházíme se na odlehlém místě uprostřed lesa. Místo je to krásné, ale dopravně hůře dostupné. Jsme proto moc rádi, že se letos komfort našich návštěvníků díky autobusovým spojům podstatně zvýší a nebudou již odkázáni pouze na osobní automobilovou dopravu,“ doplnil Vojtěch Poláček, ředitel Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

TZ IDSK