Dopravní nostalgie opět potěší nadšence MHD. Vyjedou historické vozy a otevře se vozovna ve Slatině

Brno bude v sobotu 15. a v neděli 16. června lákadlem pro dopravní nadšence. V rámci festivalu Ignis Brunensiss se bude konat tradiční Dopravní nostalgie. Dopravní podnik města Brna zve zájemce i na den otevřených dveří do autobusové a trolejbusové vozovny ve Slatině.

Tradiční Dopravní nostalgie se uskuteční v sobotu v dopoledních hodinách na náměstí Svobody a v Brandlově ulici, kde budou vystavena historická vozidla MHD. Tyto vozy budou následně převážet cestující na zvláštních linkách. Tramvaje a autobusy pojedou z náměstí Svobody, trolejbusy pak ze zastávky Česká. 

DPMB opět představí svou retro flotilu tramvají, autobusů a trolejbusů. Návštěvníci se můžou těšit například na tramvaj 107 (dřevák) s vlečným vozem, tramvaj 4MT 134 s vlečným vozem, tramvaj T2, tramvaj K2, autobus Karosa ŠM11, autobus Škoda 706 RTO nebo trolejbus 15Tr. Nebudou chybět ani historická vozidla ze sbírek Technického muzea v Brně, jako například parní tramvaj Caroline nebo oblíbený vůz, který reprezentuje období koňské dráhy.

 „Trasy autobusů a trolejbusů povedou do areálu vozovny ve Slatině, která bude mimořádně zpřístupněna v rámci dne otevřených dveří, a to od 12 do 17 hodin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen vozovnu, ale i technické zázemí autobusových dílen,“ přiblížil generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Součástí programu budou i ukázky techniky a program pro děti. 

Tramvaje do Slatiny přijet nemohou, takže bude cesta návštěvníků do Slatiny zpestřena přestupem na navazující retro autobusy v zastávce Životského. Koňka pak bude kroužit kolem centra města. Na náměstí Svobody pak po oba dny DPMB představí jeden z parciálních trolejbusů a elektrobus nově zařazený do služby Seniorbus. 

V neděli budou historické tramvaje jezdit na zvláštní lince na Mendlovo náměstí.  Souhrnný jízdní řád a ceny jízdného na jednotlivé linky zájemci najdou na webových stránkách www.dpmb.cz

Na 17. srpna pak DPMB připravuje oslavy 155 let MHD v Brně. Fandové dopravy se opět mohou těšit na historické a retro vozy a doprovodný kulturní program před Janáčkovým divadlem.

TZ DPMB