Krk, Baška: Další letní chorvatské destinace na přímém spoji FlixBusu

Globální lídr v oblasti cestovních technologií Flix přidává od 20. června nové destinace na letních spojích do Chorvatska. Přímou linkou z Brna bude možné dostat se na ostrov Krk, konkrétně do jeho hlavního města Krk a letoviska Baška. Autobusy sem budou jezdit denně až do 4. září.

Ostrov Krk láká české turisty dlouhodobě. Nachází se v Kvarnerském zálivu a s pevninou je spojen ikonickým mostem. Historické město Krk stojí za návštěvu pro svou krásnou architekturu a vysoké městské hradby. Baška, nacházející se v jižním cípu ostrova, je známá pro písčitooblázkovou pláž dlouhou necelé 2 kilometry, za kterou v minulosti získala ocenění Modré vlajky (mezinárodní ocenění za ekologii a ochranu životního prostředí, které se uděluje plážím a které zaručuje udržované prostředí, čistotu moře a pláže, upravenost a vysokou kvalitu služeb).

Přímá linka na ostrov Krk začíná v polské Varšavě, z Brna bude odjíždět denně v 19:45. Dále staví v Bratislavě, Vídni, Štýrském Hradci a v Záhřebu. Na pobřeží do Rijeky dorazí spoj v 6:30 další den ráno a pokračuje na ostrov Krk – do obce Malinska (7:25), hlavního města Krk (7:50) a na konečnou do Bašky přijede v 8:30. V opačném směru budou spoje vyjíždět z Bašky denně ve 21:20 a z Krku ve 21:55. Do Brna dorazí v 10:20 následující den. Cena jednosměrné jízdenky na ostrov Krk začíná z Brna od 999 Kč.

„Jízdenky do Chorvatska je možné na stránkách FlixBusu zakoupit na většinu spojů i na poslední chvíli, zpravidla vyprodané bývají víkendové spoje. Například do Puly a Splitu vypravujeme v letní sezoně každý den dva autobusy za sebou v intervalu 5 minut,“ uvádí mluvčí FlixBusu Tomáš Beránek.

Tradiční Istrie i lákavé dálky Dalmácie

Autobusové spoje FlixBusu jezdí na pobřeží Chorvatska z Prahy a dalších českých měst na Istrii přes Umag, Poreč, Rovinj až do Puly už od začátku května, a to v intervalu pětkrát týdně. Od 23. června do 30. září bude tato linka v provozu denně, od 27. června do 2. září jedou dokonce dva autobusy za sebou. Další spoj vede do Rijeky, od 10. června do 22. září jezdí denně, později se frekvence sníží na 5x týdně. Zde si cestující mohou vybrat dokonce z nabídky dvou spojů denně – spoje, který jede přes den, a noční linky, takže se cestující ráno probudí už v cílové destinaci.

Linka do Splitu ve střední Dalmácii je v provozu už od 9. května v intervalu 4x týdně, od 24. června do 8. září bude v provozu denně, od 27 června do 2. září jedou dva autobusy za sebou. Tato linka staví také v Zadaru, Biogradu na Moru, Šibeniku, Trogiru a dalších pobřežních destinacích. Ceny jízdenek do Chorvatska začínají na 999 korunách.

TZ Flixbus