Mapa spojů v aplikaci PID Lítačka ukáže polohu vozidel v reálném čase

Aplikace PID Lítačka přináší cestujícím novinku v podobě nové funkce Mapa spojů Pražské integrované dopravy, která umožňuje cestujícím sledovat polohu spojů v reálném čase. Tím se výrazně zjednoduší a zefektivní cestování po Praze a Středočeském kraji.

„Společně s nedávno přidaným vyhledávačem nové generace se jedná o další upgrade aplikace PID Lítačka. Díky Mapě PID budou mít cestující neustálý přehled o aktuální poloze svého spoje a v případě zpoždění se tak budou moci podle toho zařídit,“ uvedl Zdeněk Hřib, 1. náměstek pražského primátora pro oblast dopravy.

„Ve Středočeském kraji, kde lidé často musí přestupovat a kombinovat různé druhy dopravy, je schopnost sledovat polohu spojů v reálném čase klíčová. Uživatelé aplikace tak mohou okamžitě reagovat na aktuální dopravní situaci, což zvyšuje efektivitu a spolehlivost jejich každodenního dojíždění a zlepšuje celkový komfort cestování veřejnou dopravou,” doplňuje Petr Borecký, radní Středočeského kraje pro dopravu.

Nová funkce Mapa spojů PID je součástí dalšího rozvoje aplikace PID Lítačka, jakým byl i nedávno představený vyhledávač nové generace pro cestování v Praze a Středočeském kraji. Aplikace PID Lítačka už dávno není jen nástrojem pro kontrolu jízdenek. Nyní nabízí širokou škálu funkcí, které usnadňují každodenní cestování po Praze a Středočeském kraji.

Uživatelé mohou prostřednictvím aplikace platit za parkování, vyhledávat nejrychlejší a nejefektivnější spojení kombinací různých dopravních možností včetně sdílených dopravních prostředků.

„PID Lítačka se zaměřuje na budoucnost městské mobility, a proto do svých funkcí zahrnula i mikromobilitu, jako jsou například sdílená kola. Tímto způsobem aplikace přispívá k modernímu a ekologickému cestování, které je šetrné k životnímu prostředí a pohodlné pro uživatele,“ vysvětluje Luboš Kratochvíl, předseda představenstva městské společnosti Operátor ICT, která má vývoj a provoz aplikace na starosti.

„Mapa spojů PID nyní funguje jako webová stránka a mezi uživateli je mimořádně oblíbená pro svou názornost a užitečnost. Implementací tohoto nástroje do PID Lítačky plníme přání mnoha cestujících, pro které tak bude mobilní aplikace skutečně komplexním nástrojem pro cestování nejen veřejnou dopravou po Praze i celém Středočeském kraji,“ říká ředitel ROPID Petr Tomčík.

„Není bez zajímavosti, že Mapu spojů PID používá i spousta řidičů tramvají a autobusů, kteří si tak třeba před střídáním řidičů na odpolední směnu snadno najdou svoji tramvaj nebo autobus, pokud má zpoždění,“ dodává Petr Tomčík.

TZ ROPID a OCIT