Plzeň oslaví trolejbusová výročí: 90 let výroby a 85 let provozu v ulicích města

Trolejbus Škoda 27 Tr na lince 16 v Plzni. Foto: Ondřej Matěj Hrubeš, mhd86.cz

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) ve spolupráci se společností Škoda Electric ze skupiny Škoda Group připravují na letošní rok oslavy dvou trolejbusových výročí. Akce připomene 90 let od zahájení výroby trolejbusů značky Škoda a 85 let od zahájení jejich pravidelného provozu v Plzni.

Hlavní program pro veřejnost se uskuteční v sobotu 20. června 2026 v areálu DEPO2015. Brány areálu budou otevřeny od 10:00 do 17:00.

Historická vozidla i technické zázemí

Organizátoři aktuálně připravují podrobný harmonogram, ale již nyní jsou potvrzeny hlavní body programu. Návštěvníci se mohou těšit na:

Setkání trolejbusů Škoda 15Tr, Škoda 9Tr a autobusu Škoda 706 RTO v zastávce Muzeum

Doprovodný program a suvenýry

Kromě technických ukázek bude připraven doprovodný program pro dospělé i děti a soutěže s dopravní tematikou. Pro fanoušky dopravy a sběratele PMDP připravují prodej nové limitované edice reklamních předmětů a dalších upomínkových předmětů k oběma výročím.

Bližší informace k trasám historických linek a konkrétním typům vystavených vozidel budou zveřejněny s blížícím se termínem akce. Sledovat je lze také na sociálních sítích plzeňského dopravního podniku.