časopis Městská doprava

Časopis Městská doprava vychází v Česku a na Slovensku od roku 1996. Mapuje provoz městské dopravy ve městech, představuje nová vozidla, nové a rekonstruované tratě, informuje o dopravních veletrzích a nabízí pohled na městskou dopravu v zahraničních městech. Koncem roku 2018 vznikla výraznější obsahová spolupráce mezi časopisem a internetovým magazínem MHD86.cz.

„Čtenářem tohoto časopisu jsem už od svých dětských let. Tenkrát to byl můj jediný zdroj dopravních informací. Na podzim 2018 mě oslovila na autobusovém veletrhu Czechbus vydavatelka časopisu Jana Wolfová s nabídkou spolupráce. Dohodli jsme se, že se začnu významněji podílet na obsahu časopisu a zároveň více propojíme časopis s internetovým magazínem MHD86.cz. Už teď Vás můžu nalákat na sérii cestovatelských článků ze zahraničí, které se objeví v tomto roce na stránkách časopisu. Zároveň budu rád za Vaše tipy a náměty do dalších čísel,“ Ondřej Matěj Hrubeš, šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz

Vydání: 5/2019, 4/2019, 3/2019, 2/2019, 1/2019

I přes dodané texty ze strany redakce, v roce 2020 zatím nevyšlo žádné vydání časopisu Městská doprava z důvodu nečinnosti na straně vydavatelky paní Wolfové. Případné stížnosti prosím směřovat na mail wolf-md@volny.cz.