Integrace Mělnicka a Neratovicka do systému PID

Již několik let se mluví o integraci Mělnicka a Neratovicka do systému Pražské integrované dopravy. Z pražského pohledu se nejvíce diskutovalo o tom, zda mají autobusy z této oblasti končit na Ládví, či v Letňanech, kde je velké autobusový terminál. Nakonec vyhrálo Ládví.

Podle zveřejněných informací Ropidem má k rozšíření systému PID dojít ke dni 7. 4. 2015, zároveň se má jednat o pilotní projekty společného dopravního systému Prahy a Středočeského kraje. Zavedeny budou dvě páteřní linky: 348 v trase Praha – Neratovice – Zálezlice a 369 v trase Praha – Mělník – Štětí. Důležitá bude také rychlíková linka 349 v trase Praha – Mělník. Kromě těchto linek projdou úpravou stávající linky řady 3xx a 4xx v dotčené oblasti a další nově vzniknou. Dopravní výkony pravděpodobně zajistí společnosti ČSAD Střední Čechy a Arriva Praha (+ DPP s linkou 351). Vše nejlépe vystihuje návrh linkového vedení.

Návrh provozních parametrů bohužel nebyl zveřejněn, avšak existuje návrh z roku 2014, ze kterého lze leccos odvodit.

Mapa a linkové vedení PID s integrací Mělnicka a Neratovicka (od 7. 4. 2015)

Mapa a linkové vedení PID s integrací Mělnicka a Neratovicka (od 7. 4. 2015)

 

► Návrh dopravního opatření z roku 2014 (parametry)

► Prezentace Ropidu k plánované integraci z roku 2014

Ondřej Matěj Hrubeš

Kluk, co se od dětství zajímá o dopravu, procestoval přes 180 měst s městskou dopravou, založil dopravní magazín MHD86.cz, natáčí Dopravní podcast a byl zvolen radním pro dopravu v městské části Praha 6.

2 Comments

 1. Jestli chcete mohu vám poslat návrh jízdních řádů z roku 2014

   • OMH
   • 07/03/2015

   Díky Štěpáne za nabídku. Klidně na mail omh86 ×zavináč× omh86.cz