Web MHD86.cz se dotahuje na lídry mezi pražskými dopravními weby

Dopravní magazín www.MHD86.cz běží na internetu sice jen rok a kousek, přesto se mu podařilo etablovat mezi dopravní weby a dostihnout v návštěvnosti i weby s až patnáctiletou historií. Na mysli mám především tři dříve nejvýznamnější pražské dopravní weby www.citybus.cz, www.metroweb.cz a www.prazsketramvaje, které patřily mezi lídry a dnes se z nich staly spíš „knížky-encyklopedie“, kam člověk zabrousí pro historické odborné informace.

Již je to pár měsíců, kdy měsíční návštěvnost dopravního magazínu www.MHD86.cz překonala návštěvnost „metráckého“ webu www.metroweb.cz. Avšak v posledních dnech se dotahuje i na weby www.citybus.cz a www.prazsketramvaje.cz, kdy s navštěvovanějším tramvajovým webem chybělo dopravnímu magazínu www.MHD86.cz k vyrovnanému výsledku jen 13 návštěvníků. V úterý 25. 8. 2015 navštívilo totiž web www.prazsketramvaje.cz 1351 návštěvníků, kdežto dopravní magazín www.MHD86.cz 1338 návštěvníků.

Chtěl bych poděkovat vám všem, návštěvníkům webu, za přízeň k dopravnímu magazínu MHD86.cz. Těší mě, že si na webu nacházíte informace, které vás zajímají a že se na web rádi vracíte. Zároveň budu rád za vaše náměty, co vám na webu chybí, či co byste vylepšili.

Díky,
Ondřej Matěj Hrubeš
šéfredaktor

Ondřej Matěj Hrubeš

Kluk, co se od dětství zajímá o dopravu, procestoval přes 180 měst s městskou dopravou, založil dopravní magazín MHD86.cz, natáčí Dopravní podcast a byl zvolen radním pro dopravu v městské části Praha 6.

10 Comments

  • Thomas
  • 30/08/2015

  Dřív fungoval i web http://www.prahamhd.vhd.cz, to byl takovej všeweb MHD Praha + bylo možné najít i info o MHD v jiných městech. Teď už tato stránka neexistuje a info se dá najít na spvd.cz, ale jen tak dál. 🙂

  • Tome, dopravních webů je samozřejmě celá řada. Nicméně tyto tři patřily mezi šičky. Byly to weby, kde člověk našel úplně všechno a byly neustále aktuální (a taky nejnavštěvovanější). A dnes nabízejí skvělou encyklopedii, kterou nikdo jiný v tak velkém rozsahu nevytvořil.
   Proto tyto weby beru jako to nejlepší, co kdy v této oblasti bylo (se zázemím v pražské MHD).
   A děkuju 🙂

    • Thomas
    • 31/08/2015

    Jasný. Z těch pražských webů o MHD, které byly zmíněný, jsem často navštěvoval právě prahamhd.vhd.cz. Hlavně sekce jiná města byla užitečná.
    Ale tento web daleko převyšuje ostatní – nejen přehledností, ale i dobrým zpracováním článků, …

    • Díky 🙂 Taky rád o něm říkám, že je to jediný moderní dopravní web, který splňuje dnešní požadavky fungování na internetu 🙂

      • Thomas
      • 01/09/2015

      Přesně tak. Je přehledný, info se dá vždy dohledat (než na s-a, kde tam chybí poměrně dost vozů a dopravců), jsou tu i zajímavosti (a pikošky) z Prahy, … Tenhle web předčil i pochybný želpage.

  • Aslanex
  • 30/08/2015

  Tak když se ty staré weby nerozvíjí, musí se objevit nové. A když jste místo FB aktivní i na Twitteru, není u mě konkurence 😉

  • Díky 🙂 Považuji za nutnost, aby web byl nejen uzpůsoben pro mobilní telefony, ale i byl propojen na sociální sítě. Škoda jen, že Twitter u nás pořád není tak oblíbený a rozšířený, jelikož je to skvělý nástroj pro rychlé zpravodajství. O to víc těší, že za činnost na Twitteru někdo dává kladné body 🙂

   • Thomas
   • 31/08/2015

   Řeším zrovna dilema, zda také svou facebookovou stránku o přerovský MHD dát také na Twitter nebo na G+.

   • G+ je mrtvé, nevýznamné v CZ. Tam bych nešel.
    Jinak jsem netušil, že ty děláš přerovskou MHD 🙂

     • Thomas
     • 01/09/2015

     Je to takový můj ,,neoficiální“ oficiální web, který jsem měl už tak 4 roky založený, ale vždy se najde důvod na zlepšování., jelikož skutečný oficiální web je ,,pouhá“ kopie oficiálního webu dopravce a šotoušů, které zajímá MHD v Přerově bys napočítal na jedné ruce (možná i na pár prstech té druhé), v podstatě mi ani nic jiné nezbylo, než vytvořit seznam vozů vlastních, najatých, vyřazených, .. To vše nafotit, zařadit, zjistit i nějaké charakteristické znaky, zařazení aut, minulé garáže, od koho byl vůz půjčen a jiné.
     Facebooková stránka mi funguje krátce, ale snažím se na ní cílit s tématy, která jsou důležitá, a také mi jde o to, aby MHD v Přerově měla úroveň, což, dle mého názoru, po 2 optimalizacích moc nemá, ale v něčem je lepší, než za minulého dopravce.

     Tož tak.