Jedinečná on-line reportáž #jedemedoJugoslavie měla úspěch

Dopravní magazín MHD86.cz Vám zprostředkoval v první polovině září 2017 ojedinělou on-line cestovatelskou reportáž mapující dvoutýdenní cestu čtyř kamarádů (vč. šéfredaktora webu), kteří jeli poznávat městskou dopravu v zemích bývalé Jugoslávie. Reportáž navázala na úspěch historicky první reportáže v českém dopravním světě, kterou Vám web MHD86.cz přinesl v létě 2015 z cesty po Ruské federaci.

On-line reportáže naplno využívaly sociální média s aktivní a přímou komunikací se čtenáři. Pečlivě vybraným obsahem reportáž přilákala nejen „šotouše“, ale především velké množství široké veřejnosti.

Cestovatelé během své cesty pravidelně psali své příspěvky s zážitky a fotografiemi na sociální sítě Facebook, Twitter a Instagram. Příspěvky z uvedených sociálních sítích a od všech cestovatelů bylo možné sledovat velmi jednoduše a pohodlně na jediné stránce, bez nutnosti vlastního účtu na zmíněných sítích. Na speciální stránce se příspěvky přehledně řadily na jedné zdi podle časové osy tak, aby mohl vzniknout ucelený příběh o cestě do bývalé Jugoslávie a přilehlých zemí. Reportáž #jedemedoJugoslavie si hned na začátku získala nespočet čtenářů, kteří s úsměvem a zájmem sledovali příběhy cestovatelů.

Dopravně-cestovatelské reportáže měla u čtenářů neuvěřitelný úspěch a opět se potvrdilo, že i v tomto dopravním světě je třeba reagovat na současné trendy a nároky čtenářů, kteří jsou zvyklý dnes sledovat zprávy a informace v mobilních telefonech, pro které je nutné mít upravené webové stránky. K tomu se nesmí zapomenout, že i mezi dopravními nadšenci hrají velkou roli sociální sítě, na kterých se chtějí čtenáři dozvídat nejčerstvější zprávy a sdílet zážitky z nejrůznějších událostí.

Koncept on-line reportáže se snažil v minulosti okopírovat web tram-bus.cz. Bohužel neúspěšně. Přesto držím palce, aby se to časem povedlo i jiným kolegům, jelikož bych se rád jednou stal čtenářem takové reportáže.

Děkuji Vám za přízeň a v dalších týdnech se můžete těšit na články (vč. fotografií a videí) z této cesty.

Ondřej Matěj Hrubeš
šéfredaktor MHD86.cz

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)


Ondřej Matěj Hrubeš

šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz, který se zajímá o MHD už od dob mateřské školky a procestoval přes 160 měst s městskou dopravou