Zlín pořídil čtyři nové autobusy

Čtyři nové autobusy zařadila do svého vozového parku v podzimním období Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Jeden kloubový a tři sólo autobusy jsou plně nízkopodlažní a klimatizované. Nahradí na linkách MHD některá z nejstarších vozidel.

Vozidla jsou nízkopodlažní, klimatizovaná, čalouněné sedačky mají potahy s nízkým plyšem. Maximální rychlost nových autobusů je pro městský provoz omezena na 65 kilometrů v hodině. Vyhovují technické normě Euro 6. Tři autobusy mají délku 12 metrů (24 míst k sezení), čtvrtý je kloubový o délce 18 metrů (35 míst k sezení). Tato vozidla vyrábí francouzská firma Iveco France, S. A. Cena pro DSZO u společnosti Zliner činila (bez DPH) 5,52 milionu korun za krátký vůz a 8,697 milionu korun za kloubový vůz.

Prodejce poskytuje na vozidla záruku v trvání 36 měsíců, na lak a karoserii deset let. Garantovaná životnost včetně dodávek náhradních dílů a technické podpory je 15 let. První dva autobusy stejné značky (sólo) zakoupila DSZO již na jaře 2016.

Foto: DSZO

Novým autobusům byla přidělena evidenční čísla 679, 680, 681 a 828. „Jsme rádi, když můžeme zvyšovat kvalitu vozového parku pořizováním nových vozidel. Vždy to znamená nemalý technologický pokrok proti vozidlům vyřazovaným i větší pohodlí pro cestující. Novější autobusy jsou také šetrnější k životnímu prostředí,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Foto: DSZO

V souvislosti se zprovozněním nových vozů bude DSZO přibližně stejný počet nejstarších autobusů vyřazovat. Půjde o autobusy staré 16 až 17 let, které mají najeto kolem 700 tisíc kilometrů.

Na základě sjednaného opčního práva hodlá DSZO pořídit za stejných podmínek ještě další tři sólo a jeden kloubový autobus. Jejich dodání se předpokládá do konce listopadu 2017.

Zdroj: DSZO

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)


Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.