Tramvajová výluka křižovatky Lazarská x Spálená ve třetí etapě (8.-19.11.2018)

Z důvodu opravy tramvajové trati ve Spálené a Národní ulici bude od čtvrtka 8. 11. 2018 (cca 4:30 hod.) do pondělí 19. 11. 2018 (cca 4:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Újezd – Lazarská.


V křižovatce Lazarská – Spálená proběhne výměna kolejové konstrukce včetně pražců od Národní třídy, výměna oblouku ve Spálené ul. před křižovatkou Lazarská, oprava kolejových obvodů řídicího systému výhybek a vytápění.

Ve Spálené a Národní ul. DPP chystá broušení kolejnic, doplnění asfaltové zálivky v oblouku u Máje, navařování kolejnic v oblouku Karolíny Světlé, proti Nové scéně a za obloukem Mikulandská. Budou položeny definitivní povrchy v místech oprav kolejnic.

V křižovatce Národní divadlo proběhne výměna rozvětvení od Spálené ulice, oprava kolejových obvodů řídicího systému výhybek a vytápění.

Na Mostě Legií a ve Vítězné ulici bude provedena demontáž a zpětná montáž panelů pro opravu vodovodu u ul. Všehrdova, navařování kolejnic a srdcovek v křižovatce Újezd, ale i koordinace s diagnostikou Mostu Legií pro TSK.

Dále v celém vyloučeném úseku se bude provádět čištění (oprava) odvodnění kolejnic, oprava zastávkových označníků, oprava zábradlí, čištění žlábků kolejnic a údržba trolejového vedení.


Změny tras tramvajových linek

 • Linka číslo 2 je vedena v trase Sídliště Petřiny – Chotkovy sady – Malostranská (na nábřeží E. Beneše) – Právnická fakulta – Malostranská – Sídliště Petřiny.
 • Linka číslo 9 je zrušena.
 • Všechny spoje linky číslo 16 jsou vedeny v trase Lehovec – Sídliště Řepy.
 • Linky číslo 18 a 93 jsou v úseku Albertov – Národní divadlo odkloněny přes zastávky VýtoňPalackého náměstí Jiráskovo náměstí.
 • Linka číslo 22 je zrušena.
 • Linky číslo 23 a 97 jsou v úseku Karlovo náměstí – Malostranská odkloněny přes zastávky Palackého náměstíJiráskovo náměstíNárodní divadlo (na nábřeží) a Staroměstská.
 • Historická linka 41 je v úseku Lazarská – Malostranská odkloněna přes zastávky Karlovo náměstíPalackého náměstíJiráskovo náměstíNárodní divadlo (na nábřeží) a Staroměstská.
 • Linka číslo 98 je v úseku Lazarská – Anděl odkloněna přes zastávky Karlovo náměstíPalackého náměstí Zborovská.
 • Linka číslo 99 je v úseku Karlovo náměstí – jede odkloněna přes zastávky Palackého náměstíJiráskovo náměstíNárodní divadlo (na nábřeží), StaroměstskáMalostranská a Malostranské náměstí.

Centrální přestupní bod nočních linek TRAM je v zastávkách Karlovo náměstí.

Zavedené tramvajové linky

 • V denním provozu jsou zavedeny tramvajové linky číslo 32 a 39.
 • Linka číslo 32 v trase Bílá Hora – Vypich –  Malovanka – Pražský hrad – Malostranská – Újezd – Anděl – Kotlářka – Motol – Sídliště Řepy (vybrané spoje jsou ve směru z centra ukončeny v zastávkách Vypich a Kotlářka).
 • Linka číslo 39 v trase Nádraží Hostivař – Radošovická / Nádraží Strašnice – Koh-i-noor – Vršovické náměstí – Náměstí Míru – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Hlavní nádraží – Olšanská – Biskupcova – Ohrada – Spojovací (v úseku Nádraží Strašnice – Nádraží Hostivař pouze každý druhý spoj).

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se zastávky Malostranská na nábřeží Edvarda Beneše (směr Čechův most) a pro noční linky Malostranská v Letenské ulici u křižovatky s ulicí Klárov (v obou směrech).

Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Zdroj: TZ DPP

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz, který se zajímá o MHD už od dob mateřské školky a procestoval přes 160 měst s městskou dopravou