Pozvánka: Náborový den u DPP (27.4.2019)

Dobré mzdové podmínky, škála různých benefitů, stabilní zázemí či dlouholetá tradice Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). I to může být motivací pro mnohé nadšené řidiče/řidičky a případné uchazeče/uchazečky, kteří se rozhodli věnovat jízdě a přepravě cestujících profesionálně. Právě jim je určeno setkání již tuto sobotu 27. dubna 2019 v prostorách Autoškoly DPP a následně v provozu garáže Hostivař, kde jim od 10:00 do 15:00 budou poskytnuty podrobné informace o profesi řidiče autobusů MHD.


„Vážíme si všech našich zaměstnanců, proto jsme kromě benefitů, které se můžou pohybovat ve výši až 60 000 Kč za rok, letos navýšili i mzdy o 7 %, včetně řidičům autobusů. Navíc už dnes jsme v kolektivním vyjednávání na rok 2020, kdy chceme zlepšit mzdové podmínky pro stabilizaci našich zaměstnanců, ale i zlepšit mzdové podmínky také pro nové zaměstnance,“ říká Jiří Špička, personální ředitel a člen představenstva DPP.

Informace ohledně mzdových podmínek budou jen jednou položkou z celodenního programu tohoto informativního dne (na adrese: U Vozovny 6, Praha 10). Mimo jiné se uchazeči dozví, jaký je právní vztah nového zaměstnance k DPP, jaká je pracovní doba, zjistí, jaké jsou jeho povinnosti, ale také výhody. A to včetně přínosu pro rodinné příslušníky. Seznámí se například i s výpravnou, vozovým parkem a střediskem garážmistrů. Na veškeré dotazy zájemců budou odpovídat odborní zaměstnanci DPP.


Setkání se může zúčastnit každý, kdo by se chtěl stát řidičem, ale i ten, kdo stále váhá. Je především určeno pro ty, kteří vlastní řidičské oprávnění pro skupinu „B“ a „C“ s platným průkazem profesního osvědčení i bez něj. Dále pak pro řidiče, kteří vlastní řidičské oprávnění pro skupinu „D“. Pokud uchazeči vlastní „B“ nebo „C“, budou moci „D“ získat u DPP bezplatně.

V případě zájmu o tuto pozici je pak nutné před zahájením přijímacího řízení řidiče přezkoušet z jízdy na vozidle, na které vlastní řidičské oprávnění. Dále pak zájemci o pozici podstoupí dopravně psychologické vyšetření lékařskou prohlídku. Pokud budou odpovídat požadavkům, mohou uchazeči v předem dohodnutém termínu nastoupit do speciálního kurzu již jako zaměstnanci DPP.

Zdroj: TZ DPP

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)