PID Lítačka láká v nové kampani k cestování po Praze automobilem

Zatímco městská doprava jezdí v Praze v omezeném režimu. Přes den jezdí linky v delších intervalech a večer je provoz desítek linek zkrácen, na stránkách litacka.cz (kde si lidé kupují předplatné na MHD) byla spuštěna kampaň na podporu cestování automobilem.

Web a Facebook Lítačky láká uživatele k registraci do carsharingového systému a nabízí prvních 20 minut jízdy automobilem zdarma. Jak si tento krok vysvětlit? Jako kampaň pro návrat cestujících do MHD to nepůsobí…

Asi se máme v Praze rozloučit s dříve kvalitní sítí městské dopravy a máme se ještě víc naučit cestovat po Praze autem. Poselství kampaně si vykládám následovně. Ano, základní provoz MHD pro Vás zachováme, ale naučte se po Praze cestovat autem. Je to rychlejší a komfortnější. Neomezují Vás dlouhé intervaly MHD a můžete cestovat přímo od svých domovních dveří až k cíli, protože jedno z lákadel na webu zní: „S auty Anytime je navíc možné parkovat na modré i fialové zdarma, což přepravu po Praze výrazně zjednodušuje.


Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.