Dopravní podcast (102): … se Slavojem Dolejšem o Českých Budějovicích

Jak se podepisuje koronakrize na městské dopravě v Českých Budějovicích? Jak probíhá sčítání cestujících? A jaké jsou provozní vyhlídky na roky 2021 a 2022? Nejen o tom jsem si povídal se Slavojem Dolejšem, ředitelem Dopravního podniku města České Budějovice.

V téměř stotisícových Budějovicích jezdí na linkách městské dopravy nejen autobusy a trolejbusy, ale také speciální linky, kde jsou provozovány elektrobusy. Jak se osvědčily a jakou mají hlavní náplň? To všechno jsme probrali v Dopravním podcastu. U autobusů a trolejbusů jsme se zaměřili na současný i budoucí vozový park a neopomněli jsme ani na historickou sbírku vozidel.

České Budějovice letos slaví 30 let provozu trolejbusové dopravy. I proto padly v rozhovory otázky na možné rozšíření trolejbusové sítě.

Nejvěrnější posluchači si mohli epizodu přehrát už minulý týden na platformě Patreon. Stát se Patreonem je podobné, jako si předplatit oblíbený časopis

Pusťte si 102. díl Dopravního podcastu.

___
Dopravní podcast od roku 2015 Ondřej Matěj Hrubeš (šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.czod roku 2015.
___
• STAŇ SE PATREONEM 
Podpoř tvorbu Dopravních podcastů a získej benefity, které ostatní nemají.


Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.