Z Prahy na jih Čech od července vlakem bez přestupu. Výluka skončí

Tříměsíční výluka na koridoru z Prahy do Českých Budějovic se blíží ke svému konci. Vlaky se na trať vrátí 1. července. Na prázdninovou cestu z Prahy na jih Čech vlaky Jižní expres, Vltava a Lužnice bude nejlepší vyrazit až první prázdninový den.

Ještě po celý čtvrtek 30. června až do půlnoci budou jezdit mezi Olbramovicemi a Chotovinami za dálkové vlaky náhradní autobusy. Proto cestujícím, kteří se vydají na jih Čech na prázdniny, doporučujeme, aby si naplánovali svou cestu nejdřív na pátek 1. července nebo na navazující víkend, kdy už bude obnoven přímý provoz  vlaků. Cestující se tak vyhnou přestupům mezi vlaky a náhradními autobusy, a také limitované kapacitě autobusů.

Plánované obnovení provozu dálkových spojů Jižní expres, Vltava a Lužnice na trase Praha – Tábor – Veselí nad Lužnicí – České Budějovice – Linec / České Velenice je v pátek 1. července od ranního výjezdu vlaků. Jižní expresy však pojedou po celé prázdniny ještě podle výlukových jízdních řádů a z Prahy budou odjíždět o 15 minut dřív, tedy ve 49. minutě předchozí hodiny. Prvním dálkovým spojem z Prahy do Českých Budějovic tak bude vlak EC 331 Jižní expres s odjezdem z pražského hlavního nádraží už v 5:49 hod. Prvním ranním vlakem v opačném směru bude rychlík 734 Vltava s odjezdem ve 4:12 hod z Českých Budějovic.  

Z důvodu pokračujících stavebních prací na koridoru Praha – České Budějovice mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora bude i během července trvat nadále náhradní autobusová doprava za regionální spoje v úseku Benešov u Prahy – Tábor.  

TZ České dráhy