V Praze proběhne světová premiéra filmu o vlakových nádraží

Pražské kino Světozor uvede 18. října v celosvětové premiéře film MAHATAH: Nenápadné příběhy z hlavního nádraží. Film, který by si neměl nechat ujít žádný příznivec kolejové dopravy. Akci pořádá spolek Automat.

O filmu: Začátek a konec, loučení i znovushledání, pro některé návrat domů, pro jiné začátek dobrodružství. Na vlakových nádražích po celém světě se jedni vydávají na cesty, zatímco se druzí vrací. A někteří prostě čekají. Na další spoj nebo snad na lepší časy. Ať už jsou v Káhiře nebo Curychu. Vlaková nádraží jsou jako ostrovy, kosmopolitní křižovatky a místa setkávání uvízlé v mezičase a meziprostoru. Film Mahatah – Nenápadné příběhy z hlavního nádraží se noří právě do tohoto vesmíru, který tak často zůstává bez povšimnutí. Setkání, která obvykle rozplývají v každodennosti, nachází své místo v Mahatah, arabském výrazu pro nádraží. Dokud dochází k dalších setkáním a loučením, dokud vlaky stále přijíždí a odjíždí, svět zůstává sjednocen v Mahatah. Po promítání se uskuteční moderovaná diskuse s tvůrci filmu Sandrou Gysi a Ahmedem Abdelem Mohsenem, kteří přijali pozvání do Prahy. Vstupenky na premiérové promítání bude možné možné zakoupit přes stránky kina Světozor.

Událost na Facebooku.

Ondřej Matěj Hrubeš

Kluk, co se od dětství zajímá o dopravu, procestoval přes 180 měst s městskou dopravou, založil dopravní magazín MHD86.cz, natáčí Dopravní podcast a byl zvolen radním pro dopravu v městské části Praha 6.