Novým ekonomickým ředitelem DPP se stal Jiří Pařízek, bývalý radní pro dopravu za TOP 09

Vítězem otevřeného výběrového řízení na pozici ekonomického ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) se stal Jiří Pařízek, který dnes nastoupil do své funkce. Výběrové řízení na tuto pozici vypsal DPP na základě žádosti akcionáře, tj. hl. m. Prahy 23. srpna 2022. Přihlásilo se do něj celkem 23 zájemců, přičemž do finálního kola postoupili čtyři kandidáti.

Uchazeči o pozici ekonomického ředitele museli postupně zpracovat a odprezentovat případovou studii a představit své vize k tématům, které úzce souvisí s ekonomikou provozu veřejné dopravy a s přípravou rozpočtů společnosti velikosti DPP, dále absolvovat psychodiagnostické testy, bezpečnostní prověrku a finální hloubkový pohovor.

Jiří Pařízek (ročník narození 1959) po většinu své pracovní kariéry působil na manažerských pozicích zaměřených na ekonomiku a personalistiku. Od roku 2015 až doposud pracoval v DPP jako vedoucí odboru Benefitů a péče o zaměstnance. V letech 2012–2015 byl radním hl. m. Prahy pro oblast dopravy (za TOP 09) a současně předsedou výboru pro dopravu zastupitelstva hl. m. Prahy. Kromě toho byl od srpna 2011 členem, a od 4. října 2012 do 9. prosince 2014 také předsedou dozorčí rady DPP. V předchozím období po zhruba 16 let zastával pozici ekonomicko-personálního náměstka Divize Autobusy DPP a předtím pozici vedoucího odboru ekonomiky a hospodářské správy koncernového podniku Zemědělské zásobování a nákup. Svoji profesní kariéru začal v roce 1987 v koncernovém podniku ČKD Praha, kde pracoval do roku 1987 jako vedoucí odboru ekonomických informací a posléze jako vedoucí výrobní účtárny. Nový ekonomický ředitel DPP je absolventem fakulty řízení Vysoké školy ekonomické v Praze.

TZ DPP